Jazda motocyklem dostarcza nierzadko mnóstwo adrenaliny. Kiedy słyszymy jednak o ubezpieczeniach komunikacyjnych, zwykle pierwsza myśl, jaka nam się nasuwa, dotyczy samochodów. Wypadki z udziałem motocyklistów nie są jednak rzadkim zjawiskiem. Warto zatem wiedzieć, jaką polisę wykupić, by w razie kolizji lub poważniejszego wypadku, uniknąć obciążających konsekwencji finansowych.

Przepisy

OC jest ubezpieczeniem dedykowanym właścicielom pojazdów mechanicznych. Niezależnie więc, czy posiadamy samochód, czy motocykl, powinniśmy kupić obowiązkową polisę. Warto wiedzieć, że według ustalonego w Polsce prawa, jednoślad traktowany jest jako pojazd samochodowy. Jeśli jednak motocyklista nie będzie miał ważnego OC, wówczas poniesie on sześciokrotnie niższą karę pieniężną niż kierowca auta. Polisa odpowiedzialności cywilnej jest potrzebna, gdyż jednoślad ze względu na swoją konstrukcję nie zapewnia dodatkowej ochrony kierującemu. Warto zatem skorzystać z oferty firmy CUK i zabezpieczyć się finansowo przed ewentualnymi skutkami wypadku na drodze.

Sezon nie ma znaczenia

Jazda jednośladem uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Niska temperatura to duże utrudnienie dla motocyklisty. W okresie zimowym jednoślad stoi w garażu, jednak zobowiązania wobec ubezpieczyciela nie zostają zawieszone. Polisę trzeba bowiem opłacać przez cały rok. Podobnie jest w przypadku zakupu nowego pojazdu. Niezależnie od tego, czy warunki pogodowe pozwalają na jazdę motocyklem, czy też nie, powinien on posiadać ważne OC.

Zwrot pieniędzy za zniszczony sprzęt

Motocykl jest specyficznym pojazdem, w związku z czym polisa jednośladu obejmuje również strój kierującego, w tym kombinezon oraz kask. Przy wycenie szkody bierze się również  pod uwagę wartość sprzętów elektronicznych, należących do właściciela pojazdu.

Jazda motocyklem jest niebezpieczna, a nawet pozornie niegroźny wypadek może spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu kierującego. Warto zatem ubezpieczyć swój jednoślad, by zapewnić sobie finansową ochronę.