Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć o tym, że ciągłe inwestowanie w pracowników, a także w nowe sprzęty jest niezbędne do tego, aby firma stale się rozwijała.

Dzięki temu możesz zyskać przewagę nad konkurencją i podnieść jakość swoich produktów i usług. O inwestowaniu powinny pamiętać, chociażby osoby, które prowadzą pieczarkarnię. Nowoczesne wyposażenie pieczarkarni GROWTIME, może bowiem pozwolić obniżyć koszty zbioru i poprawić efektywność pracy. W efekcie pieczarkarnia będzie zarabiać więcej. Zobacz, co powinno znaleźć się w wyposażeniu pieczarkarni, aby była ona nowoczesna i opłacalna.

Podstawowe wyposażenie pieczarkarni, w które warto zainwestować

Pieczarkarnie to miejsca, które nie istniałyby bez profesjonalnego sprzętu, który ułatwia hodowlę oraz zbiór grzybów. Podstawą wyposażenia takiego miejsca są:Wózki do zbioru pieczarek – mogą one znacząco podnieść wydajność zbioru. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych wózki są ergonomiczne i ułatwiają prace zbieraczom. Wózki do zbioru pieczarek wysokiej jakości zapewnią pracownikom bezpieczeństwo przy jednoczesnym podniesieniu prędkości zbioru.

Regały do pieczarkarni – regały aluminiowe charakteryzują się długą żywotnością i mają praktycznie nieograniczony okres użytkowania. Wystarczy dopasować ich wymiary do potrzeb pieczarkarni.

Lampy – wyposażenie pieczarkarni nie może obyć się bez odpowiednich lamp. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości lampy, które można stosować w pieczarkarniach, w których przewidywana jest forma dezynfekcji w postaci parowania komór.

Maty pod podłoże – służą one do wciągania podłoża na półki regałów oraz wyciągania po zużyciu. Dobrej jakości maty mogą posłużyć pieczarkarni przez kilkanaście lat, zapewniając właściwy przepływ powietrza i nie zmieniając swojego kształtu.

Wagi – tańsze wagi posłużą pieczarkarni przez krótki czas i mimo, że są tańsze, to ich ciągła wymiana w perspektywie czasu pochłonie więcej pieniędzy niż zakup dobrych jakościowo wag. Dobrym rozwiązaniem są wagi zasilane na baterie, dzięki którym można zaoszczędzić na energii elektrycznej i czasie pracy.

Noże – koszt noży do zbioru pieczarek nie jest duży, jednak niektóre produkty mogą znacznie różnić się od siebie jakością. Najlepiej jest wybrać noże, które wyróżniają się długą żywotnością i nie tępią się zbyt szybko.

System nawadniania pieczarek – warto jest wybierać zautomatyzowane systemy podpółkowe. Dzięki nim można oszczędzić na pracy i zapewnić plonom dobre nawodnienie przez cały proces uprawy.

Sterowanie klimatem w pieczarkarni – inwestycja w nowoczesne systemy zwraca się bardzo szybko. Pieczarkarnia może bowiem zaoszczędzić na wentylacji, chłodzeniu i ogrzewaniu.

Pokrycie tuneli – materiały, z których wykonane jest pokrycie, powinny być wysokiej jakości, aby z powodzeniem posłużyły przez wiele lat. Dobrej jakości pokrycie nie zostanie uszkodzone przez niekorzystne warunki atmosferyczne.