NAD C 338 jest pierwszym na świecie wzmacniaczem zintegrowanym kompatybilnym z Chromecast. Urządzenie obsługuje również serwisy internetowe, wyposażone jest w wejścia niemal wszystkich standardów oraz łączność Bluetooth i zapewnia bardzo wysoką jakość dźwięku. Potwierdzeniem bezkonkurencyjności tego modelu w swojej klasie jest nagroda WZMACNIACZ „BEST VALUE” EISA 2017-2018.

C 338 jest jednym z trzech najnowszych hybrydowych cyfrowych wzmacniaczy zintegrowanych NAD z serii Classic. Model ten łączy ze sobą najważniejsze elementy nowoczesnego systemu muzycznego, pozwalając odtwarzać muzykę z praktycznie dowolnego źródła. To także pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, który wyróżnia się kompatybilnością z Chromecast. Potwierdzeniem wysokiej wartości urządzenia jest nagroda „WZMACNIACZ „BEST VALUE” EISA 2017-2018”.

O przyznaniu wyróżnienia zadecydowało m.in. połączenie bardzo wysokiej jakości dźwięku,  bogatego wyposażenia i atrakcyjnej ceny. Oprócz zgodności z Chromecast, urządzenie może pochwalić się kompatybilnością z większością serwisów muzycznych, dostępem do radia internetowego i możliwością pracy jako klient UPnP (Wi-Fi). Ponadto model ten obsługuje Bluetooth aptX, dzięki czemu pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu przy zachowaniu jakości dźwięku zbliżonej do jakości CD.

Doskonałym dopełnieniem bezprzewodowej wszechstronności jest możliwość współpracy z praktycznie dowolnymi tradycyjnymi źródłami. Urządzenie udostępnia wejścia niemal wszystkich standardów – optyczne, koncentryczne i analogowe liniowe. Miłośników gramofonów ucieszy wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy NAD MM Phono. Moduł ten cechuje się szerokim zakresem dynamiki, wysokim marginesem przeciążenia i niskim szumem, a także niezwykle precyzyjną korekcją RIAA.

C 338 dzięki hybrydowej, cyfrowej technologii wzmocnienia NAD dostarcza moc ciągłą 50 W na kanał (8 Ω lub 4 Ω), praktycznie bez szumu i zniekształceń. W odwzorowaniu dynamiki nagrań pomaga najnowszy układ Asymmetrical PowerDrive NAD, który pozwala w ułamku sekundy dostarczyć moc przekraczającą 300 W. Równie dopracowana jest także sekcja przedwzmacniacza. Projektanci zastosowali m.in. półprzewodnikowym układ regulacji głośności z zakresem dynamiki sięgającym 120 dB. Poziom głośności, tak jak w najlepszych konstrukcjach klasy high-end, regulowany jest w precyzyjnych krokach co 0,5 dB.