Z każdym rokiem rośnie liczba firm korzystających z elektrycznych wózków widłowych. Popularne elektryki z powodzeniem sprawdzają się w niemal każdej firmie, bez względu na rodzaj magazynowanych i transportowanych towarów. Elektryczne wózki widłowe posiadają również wiele interesujących zalet, których nie mają spalinowe wózki widłowe. Czytaj dalej i dowiedz się, o jakich mowa.

Zalety elektrycznych wózków widłowych, w porównaniu z pozostałym wózkami widłowymi (hybrydowymi oraz spalinowymi) są następujące: zerowa emisja gazów cieplarnianych oraz niska emisja hałasu. Tego rodzaju wymagania są stosowane w wielu przedsiębiorstwach, co sprawia, że elektryczne wózki widłowe są maszynami pierwszego wyboru w wielu sytuacjach. Przykładem sprawdzonego pojazdu jest wózek widłowy elektryczny STILL.

Wózki widłowe o napędzie elektrycznym

Elektryczne wózki widłowe to ekologiczne maszyny, dzięki którym możliwy jest bezpieczny i pozbawiony emisji szkodliwych substancji transport i magazynowanie różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe wyposażone w napęd elektryczny znajdują się na stanie coraz większej ilości przedsiębiorstw, magazynów czy centrów dystrybucyjnych na całym świecie.

I jak się okazuję, za elektrycznymi wózkami widłowymi, przemawiają nie tylko kwestie ekologiczne. Duże przedsiębiorstwa o ugruntowanych pozycjach na rynku, chcą mieć w swojej flocie silniki z zerową emisją hałasu, które w wybranych sytuacjach są pojazdami znacznie tańszymi w codziennej eksploatacji. Nowoczesne wózki widłowe od najlepszych producentów są pojazdami, które gwarantują nie tylko niesamowitą wytrzymałość, ale również perfekcję wykonania i gwarancję najwyższego standardu.

Co warto wiedzieć o elektrycznych wózkach widłowych?

To mit, że elektryczne wózki widłowe są wybierane tylko w tych firmach, gdzie konieczne jest wyeliminowanie jakiejkolwiek emisji spalin lub zastosowanie się do restrykcyjnych norm w zakresie emisji hałasu. Wózki widłowe o napędzie elektrycznym mogą zastąpić klasyczne wózki widłowe, które są wyposażone w napęd spalinowy, lub hybrydowe.

Elektryczne wózki widłowe w obecnych czasach nie ustępują niczym spalinowym wózkom widłowym. W ofercie najlepszych producentów tego rodzaju pojazdów, można znaleźć jezdniowe wózki podnośnikowe z napędem elektrycznym o kompaktowych rozmiarach, jak również elektryczne wózki widłowe, które dadzą sobie radę w magazynowaniu i bliskim transporcie towarów o dużych gabarytach i ogromnych rozmiarach.

W ofercie renomowanych producentów wózków widłowych, można znaleźć elektryczne wózki widłowe o maksymalnej wysokości podnoszenia, która wynosi od 6070 mm do 8670 mm, a także maksymalnej sile nośności, wynoszącej od 1600 do 8000 kg.