Alfa Romeo? Ach tak, to ta elegancka Giulietta albo sportowa Giulia! Niekoniecznie. Włoska marka już dawno pokazała nam, że styl może mieć niejedno oblicze – także takie o niewielkich wymiarach i stworzone specjalnie z myślą o codziennym poruszaniu się po mieście. Proszę Państwa, oto Mito – rasowy mieszczuch!

Alternatywa godna uwagi

Mito to odpowiedź Alfy Romeo na oczekiwania kierowców, którzy nie mają nazbyt wielkich wymagań: nie chcą zdobywać świata ani bić prywatnych rekordów prędkości. Jest to auto funkcjonalne, powstałe na sprawdzonych solidnych podstawach, cieszące zarówno oko, jak i zmysły. Do jego budowy wykorzystano podzespoły wprost z Fiata Punto, dostosowując nieskomplikowane elementy techniczne do codziennej jazdy po ruchliwym mieście. I choć jego produkcja została już wstrzymana, to na rynku motoryzacyjnym aut używanych wciąż możemy spotkać się z tym wdzięcznym modelem, który po 10 latach od premiery ma się naprawdę dobrze!

Lekko, zwinnie, stylowo

Alfa Romeo Mito to rozwiązanie trwałe, przemyślane i cechujące się tym wszystkim, co typowe dla włoskiej marki. Mimo że samochód nie należy do dużych, zachwyca przemyślaną linią nadwozia i wnętrzem zaopatrzonym w estetycznie wykonane detale. Kierowca ma do dyspozycji wszystko, co niezbędne: poduszki powietrzne rozsiane po całej kabinie, dobrej jakości radio, funkcjonalną kierownicę oraz wygodne fotele. W parze z niewielkimi wymiarami idą również inne, równie korzystne parametry: niskie zużycie paliwa, niska emisja spalin, solidnie pracujący silnik… czego chcieć więcej, aby poruszać się po mieście bez problemów? Twórcy nie zapomnieli o tym, aby jazda Mito była nie tylko bezpieczna, ale także przyjemna: przycisk D.N.A zmienia auto nie do poznania, dając możliwość jazdy znacznie bardziej dynamicznej. Wszak nie samym miastem człowiek żyje – czasem warto wyjechać poza betonowy las i skosztować nieco swobody. Alfa Romeo Mito to zapewnia.