Technologia druku 3D w biznesie, czyli współdziałanie dla zysku

Technologia druku 3D w biznesie, czyli współdziałanie dla zysku

Technologia od zawsze w różnym stopniu przenikała biznes. Jej rozwój wpływa na produktywność, sytuację na rynku pracy, a w konsekwencji ceny usług i produktów. Aktualnie możemy obserwować proces, w którym druk 3D znajduje zastosowanie w coraz większej liczbie dziedzin. Odlewnictwo, chirurgia, stomatologia, jubilerstwo, to tylko kilka spośród wielu branż, które zyskały na rozwoju druku przestrzennego. Co więcej, firmy takie jak 3D Automation dbają o to, aby wspomniany postęp trwał nadal. Opracowana przez olsztyńską spółkę innowacyjna drukarka 3D nie tylko oferuje ponadprzeciętną dokładność, ale również szereg usprawnień, które stawiają ją w pozycji faworyta do miana najlepszej drukarki 3D na rynku.

Początki druku 3D – lata 80. w pełnej krasie

Drukowanie przestrzenne, czyli wytwarzanie fizycznych obiektów na podstawie planów informatycznych to proces, którego początki sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku. Warto zaznaczyć, że od samego początku drukowanie modeli 3D miało znaleźć zastosowanie w rozmaitych segmentach przemysłu, od motoryzacji do mechaniki. Zresztą, jedną z pierwszych firm, jakie zdecydowały się skorzystać z technologii modelowania 3D, był koncern samochodowy Ford, który pod koniec lat 80. zainwestował w drukarkę 3D. W kolejnych latach można było zaobserwować silną korelację między rozwojem druku 3D, a jego wykorzystaniem w różnorodnych branżach.

Threedee All-in-One symbolem rozwoju technologii 3D

Dziś, ponad trzydzieści lat później, modelowanie 3D stoi na zupełnie innym poziomie. Możliwości, jakie dają współczesne drukarki 3D, sprawiają, że są wykorzystywane niemal w każdym segmencie rynku. Doskonałym przykładem może być nowoczesna drukarka 3D Threedee All-in-One. Jej dokładność liczona jest w mikronach – 25 mikronów w osi Z oraz 72 mikrony w osiach X i Y przy polu roboczym o wielkości 276 x 155 x 300 mm. Już te dane wzbudzają podziw, a jeżeli dołożymy do tego pełną integrację systemu druku, oczyszczania i doświetlania wydruku 3D, otrzymamy funkcjonalne urządzenie gotowe do pracy we wszystkich branżach. Obsługę drukarki ułatwia 7. calowy, w pełni dotykowy ekran, a o łączność dba standard Wi-Fi oraz Ethernet i porty USB.

Technologia utwardzania żywicy światłem UV – druk 3D w najlepszym wydaniu

Drukarka Threedee All-in-One marki 3D Automation pracuje w technologii utwardzania żywicy światłem UV polegającej na naświetlaniu światłem o odpowiedniej długości fali fotoutwardzalnej żywicy. Podstawowym atutem tej technologii jest niebywała precyzja, co pozwala na wykorzystywanie działających w oparciu o nią drukarek 3D w branżach takich jak jubilerstwo, czy chirurgia. Poza tym, wydruki 3D stworzone przy użyciu technologii utwardzania żywicy światłem UV są pozbawione jakichkolwiek zakłóceń zarówno w barwie, jak i strukturze. Mając to na względzie, trzeba stwierdzić, że model Threedee All-in-One to niezwykle wszechstronna drukarka 3D o ogromnych możliwościach.

Profesjonalne drukowanie 3D sposobem na obniżenie kosztów

Niezależnie od dziedziny, w której się obracamy, wykorzystanie druku 3D gwarantuje znaczne obniżenie kosztów. Może on być wykorzystany przede wszystkim w produkcji prototypów, pozwalających na wychwycenie błędów przed przejściem do właściwego procesu produkcyjnego. Modelowanie 3D umożliwia szybkie oraz stosunkowo tanie przygotowanie prototypów. Co ważne, stworzenie pojedynczego próbnego egzemplarza z wykorzystaniem druku przestrzennego wcale nie przyczynia się do wzrostu kosztów, ponieważ projekt jest dostarczany w formie cyfrowej, a drukarka nie wymaga precyzyjnego dostrojenia. Podsumowując, technologia druku 3D skraca czas potrzebny na wyprodukowanie produktu, a także obniża koszt tego procesu, co czyni ją wyjątkowo pożądaną w świecie biznesu.