Płaskowniki ze stali nierdzewnej to wyrób hutniczy zaliczany do produktów długich o przekroju kwadratowym lub prostokątnym. Charakteryzują się wielokrotnie większą odpornością na warunki atmosferyczne, którym muszą sprostać w porównaniu do płaskowników ze zwykłej stali węglowej.

Do czego używa się stali nierdzewnej?
Stal nierdzewna jest materiałem wykorzystywanym do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku, począwszy od elementów lamp, poprzez przybory kuchenne, aż po oprawki okularów czy dodatki odzieżowe. Wykorzystuje się ją również do produkcji różnego rodzaju maszyn i urządzeń, w tym dużych maszyn budowlanych i części do samochodów osobowych czy obudów do sprzętu elektronicznego. Stal nierdzewna znajduje również szerokie zastosowanie w budownictwie, np. jako konstrukcje wolnostojące, materiał do zbrojenia betonu oraz w różnych formach instalacyjnych – rurach i przewodach konstrukcji instalacyjnych. Ogromną zaletą różnych gatunków stali nierdzewnej jest to, że może być dostarczana w postaci stopów o bardzo różnych właściwościach, a także półproduktów – w postaci blach, rur, profili czy płaskowników.

 

Gdzie mogą być wykorzystywane płaskowniki ze stali nierdzewnej?
Płaskowniki ze stali nierdzewnej można wykorzystać na dwa podstawowe sposoby. Wykorzystywane są jako półprodukty do dalszej obróbki poprzez obróbkę cieplną, cieplno-chemiczną i mechaniczną. Poddawane są przekształceniom plastycznym, takim jak kucie czy walcowanie, w celu uzyskania odpowiedniego kształtu. Można je poddawać również dodatkowej obróbce najczęściej poprzez nawiercenie, frezowanie, a czasami też dłutowanie.

Innym sposobem wykorzystania płaskowników ze stali nierdzewnej jest wykorzystanie ich do produkcji elementów różnych konstrukcji stalowych. Płaskowniki znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie przyda się ich charakterystyczny kształt. Zazwyczaj są one wykorzystywane do produkcji elementów ram maszyn i urządzeń. Wykonuje się z nich różne uchwyty lub ramiona. Trudno wymienić wszystkie możliwe zastosowania płaskowników stalowych, choć istnieje wiele charakterystycznych elementów, które są szeroko stosowane w produkcji. Przykładem tego wyjątkowego sposobu wykorzystania płaskowników jest produkcja kratownic wykorzystywanych jako podesty techniczne, schody, rampy czy do wypełnienia regałów magazynowych.

Podobnym obszarem zastosowania może być budowa różnego rodzaju ogrodzeń i bram, gdzie płaskownik jest zarówno elementem konstrukcji nośnej jak i wypełnieniem. Wykorzystywane są również do budowy balustrad i poręczy, zarówno do schodów, jak i do przejść, kładek czy wiaduktów.

Gdzie wykorzystuje się płaskowniki nierdzewne?
Stal nierdzewna ma szerokie zastosowanie: od przemysłu ciężkiego i energetyki po mechanikę precyzyjną i elektronikę. W Europie typowymi głównymi obszarami zastosowań są budownictwo, przemysł spożywczy, ochrona środowiska, sprzęt AGD, przemysł chemiczny, przemysł celulozowo-papierniczy, przemysł farmaceutyczny, produkcja energii i przemysł motoryzacyjny.

W celu zapoznania się z ofertą płaskowników nierdzewnych należy odwiedzić stronę internetową https://nova-trading.com/pl.