Płacić możemy nie tylko przelewem czy kartą, ale również za pomocą wiadomości SMS. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na taką formę zapłaty?

Wiadomości SMS służą nam do łatwego komunikowania się. Mogą być również używane do prowadzenia aktywacji różnych usług, a także do płatności.

Gdy chcemy zapłacić za coś przez SMS, korzystamy ze specjalnej usługi nazywanej SMS Premium. To wiadomości SMS o podwyższonej opłacie. Usługa ta świadczona jest przez wszystkich operatorów telefonii komórkowej we współpracy z operatorami płatności, na przykład Przelewy24 realizują płatności SMS Premium na rzecz wielu klientów.

Numery, na które wysyłane są SMS-y Premium, składają się z 4 lub 5 cyfr. Pierwszą cyfrą numeru jest wtedy 7 albo 9.

Aktualnie usługa taka jak SMS Premium nadal używana jest bardzo często – pozwala na szybkie dokonanie płatności na niższe kwoty, najczęściej rzędu kilku czy kilkunastu złotych. Kwota ta następnie pobierana jest z konta pre-paid użytkownika albo też doliczana do jego rachunku za telefon.

Zastosowanie płatności przez SMS:

  • dostęp do archiwów prasowych
  • płatności za gry on-line
  • opłata za muzykę i filmy
  • szybsze pobieranie plików
  • dostęp do portali i społeczności internetowych
  • zapłata za zakłady bukmacherskie
  • wsparcie organizacji charytatywnych
  • udział w konkursach i głosowaniach

Zatem płatności SMS-ami mają bardzo szerokie zastosowanie – gdy chcemy szybko skorzystać z danej oferty, zapłata przez SMS może być strzałem w dziesiątkę!

Zanim jednak skorzystamy z usługi SMS Premium, sprawdźmy, czy jest ona bezpieczna. Nierzadko okazuje się, że wysłanie SMS-a na płatny numer może aktywować usługę, która będzie następnie doliczała do naszego rachunku kolejne opłaty. Dodatkowo, możemy zacząć otrzymywać wtedy dużo niezamówionych wiadomości – tak zwanego spamu, który może przychodzić do nas nawet kilkanaście razy dziennie.

Przelewy24 realizują płatności SMS Premium już od lat – to sprawdzony operator zajmujący się płatnościami mobilnymi. Więcej informacji o ofercie dla firm można sprawdzić na stronie.