Chcesz zapewnić swojemu dziecku dodatkową ochronę? Zależy Ci na tym, aby zabezpieczyć je finansowo, by mogło wejść w dorosłe życie łatwiej? W takim przypadku warto pomyśleć o wykupieniu specjalnej polisy!

Polisy dla dzieci to ciesząca się obecnie dużym zainteresowaniem propozycja oszczędnościowa i ubezpieczeniowa, która przeznaczona jest do najmłodszych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych polis dla najmłodszych. Co warto o nich wiedzieć?

Polisa ubezpieczeniowa dla dziecka

Pod tym pojęciem znajduje się ubezpieczenie na życie, które ma na celu zabezpieczenie dziecka przed ryzykiem utraty zdrowia albo życia przez rodzica. Polega ono na opłacaniu comiesięcznych składek, które następnie są mogą być przekazane dla uposażonego – dziecka.

Taka polisa dla dziecka zapewnia ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, ale również pozwala na oszczędzanie na przyszłość – zgromadzony kapitał może być odebrany w określonych sytuacjach, gdy zajdzie taka konieczność.

Polisa oszczędnościowa dla dziecka

Do wyboru mamy także polisy oszczędnościowe, które nazywane są także posagowymi. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem oszczędnościowym – rodzice oraz inne osoby mogą wpłacać na taką polisę odpowiednie sumy, które następnie procentują.

Zgromadzony kapitał najczęściej może być wypłacony przez dziecko po osiągnięciu pełnoletności. Środki mogą być wówczas przeznaczone na dowolny cel, na przykład na studia, na zakup samochodu czy wpłatę na własne mieszkanie.

Kiedy warto zdecydować się na wykupienie polisy dla dziecka?

Każdy powód jest dobry, aby założyć polisę dla dziecka – zarówno tę ubezpieczeniową, jak również oszczędnościową stworzoną z myślą o najmłodszych.

Systematycznie wpłacane na polisę pieniądze mogą dać bardzo wysoką sumę po kilkunastu latach, a przy tym nie jest to duże obciążenie dla budżetu domowego – wystarczą niewielkie, ale systematyczne wpłaty, aby polisa dla dziecka zaprocentowała w przyszłości.

Z aktualną ofertą polis przeznaczonych dla dzieci można zapoznać się już teraz przez internet.