Dbaj o swój dom przez… internet!

Sterowanie obsługą domu i oszczędzanie? Od tego jest system inteligentnego domu! Zrobisz to za pomocą kilku kliknięć na ekranie monitora czy telefonu, bo całość jego obsługi jest możliwa online. Dzięki niemu dom to miejsce do spokojnego życia i odpoczynku, a nie dodatkowa praca po zawodowej pracy.

Wolisz grać w Book of Ra na kasę i wygrywać wielkie pieniądze niż codziennie podlewać trawnik? Zainwestuj w system inteligentnego domu. Dzięki niemu nie będziesz marnował czasu na wyszukiwanie gier, twój osobisty asystent wyszuka za ciebie najciekawsze turnieje i przypomni o nadchodzących wydarzeniach.

Optymalizacja ustawień domu

Dzięki dosłownie kilku kliknięciom na ekranie komputera możesz ustawić parametry, które będą utrzymywane w Twoim domu. W zależności na przykład od pogody, pory dnia, obecności domowników, pomieszczeń – mogą być one różne, a system sam dostosuje potrzebne ustawienia. Zawsze jednak przyjmie te najbardziej optymalne, które pozwolą na jak najmniejsze zużycie energii a więc jak najmniejsze koszty utrzymania domu.

To właśnie inteligentny system zapewni największą oszczędność energii elektrycznej. Dzięki specjalnym ustawieniom sam zgasi światło w pomieszczeniu, w którym nikogo nie ma, a zapali je, gdy otworzysz drzwi. Obsłuży też systemy odpowiadające za produkcję i magazynowanie energii pochodzącej z odnawialnych miniźródeł.

Monitoring i alarm pod kontrolą

Zdarzyło Ci się niepotrzebnie wezwać ochronę, bo miałeś podejrzenia, że coś się dzieje w Twoim domu? Dzięki systemowi inteligentnego domu masz nad tym całkowitą kontrolę. W ten sposób zintegrujesz między innymi monitoring, instalację alarmową, przeciwpożarową, a nawet będziesz mógł zmienić ustawienia oddymiania czy działania klap przeciwpożarowych. Zasłonisz też rolety okienne w upalny, słoneczny dzień osłaniając werandę, czy automatycznie się zwiną podczas burzy. Inteligentny dom zadba więc o bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zmniejszy koszty obsługi i utrzymania domu.

Bezproblemowa obsługa domu

Cała obsługa jest banalnie prosta. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. Dzięki dedykowanej aplikacji obsługa wszystkich instalacji w domu jest możliwa zarówno w komputerze czy laptopie, jak i na urządzeniach mobilnych, takich jak telefon komórkowy czy tablet. Wszystko to odbywa się poprzez zdalne sterowanie i zaprogramowanemu panelowi. Jego ustawienia można na bieżąco korygować i dostosowywać do bieżących potrzeb. System ten działa bezprzewodowo, dzięki czemu nie trzeba też zakładać specjalnych instalacji i okablowania wewnątrz domu. W ten sposób masz wpływ na swój dom niezależnie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywasz.