Niemiecki producent oczyszczaczy powietrza Airkomfort wypełnia lukę na rynku zdominowanym przez urządzenia przeznaczone do mniejszych powierzchni. Model AC-08 efektywnie filtruje zanieczyszczone powietrze w dużych pomieszczeniach, jednocześnie zachowując standardowe wymiary, niski poziom hałasu oraz atrakcyjną cenę.

Wysoka wydajność i efektywność pracy

Problem zanieczyszczonego powietrza z jakim borykają się mieszkańcy polskich miast zamiast zanikać, robi się coraz większy. Smog, szkodliwe pyłki i gazy przenikają do mieszkań, przedszkoli, szpitali i biurowców. O ile na rynku jest wiele oczyszczaczy powietrza radzących sobie z efektywną filtracją mniejszych pomieszczeń o powierzchni do kilkudziesięciu m2, to znalezienie wydajnego, funkcjonalnego, ergonomicznego i atrakcyjnego cenowo urządzenia dla powierzchni powyżej 100 m2 staje się wyzwaniem. Jednym z oczyszczaczy powietrza spełniających powyższe kryteria jest model AC-08 niemieckiej marki Airkomfort, którego praca będzie efektywna nawet w pomieszczeniach o powierzchni powyżej 150 m2.

Podwójny system filtrów

Oczyszczacz powietrza to stosunkowo proste urządzenie, którego podstawowe działanie polega na zasysaniu zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu, jego przefiltrowaniu a następnie wydmuchaniu go z powrotem. Z tego powodu najważniejszą rolę w oczyszczaczach spełniają filtry. Konstruktorzy modelu AC-08 zastosowali dwa zestawy filtrów wypełniających dwie boczne ściany urządzenia. Na każdy z tych zestawów składa się filtr wstępny oraz wysokosprawny filtr HEPA – węglowy. Dodatkową ochronę zapewnia zewnętrzna osłona. Podwójny system filtrów pozbywa się elementów składowych smogu, szybko i skutecznie czyści powietrze z dymu, kurzu, pyłu zawieszonego, roztoczy czy formaldehydów. Jakość powietrza poprawia również wbudowany jonizator, dzięki czemu model AC-08 jest także polecany dzieciom oraz alergikom.

Zaawansowany system sterowania oraz ergonomia

Rozwiązania technologiczne zastosowane w Airkomfort AC-08 znacznie ułatwiają obsługę urządzenia i podnoszą komfort jego użytkowania. Dzięki czujnikom smogu, zmierzchu oraz ustawieniom automatycznej prędkości oczyszczania, urządzenie może działać w pełni automatycznie, optymalizując swoją pracę do rzeczywistego stanu powietrza. Pełną kontrolę nad oczyszczaczem umożliwia pilot lub aplikacja na urządzenia mobilne. Po połączeniu modelu AC-08 z siecią WiFi, poprzez smarfon, czy tablet, można w łatwy sposób ustawiać oraz kontrolować pracę urządzenia z dowolnego miejsca na świecie.

Warto zauważyć, iż producent urządzenia zadbał o to, aby ponadprzeciętna wydajność modelu AC-08 nie przełożyła się na większe wymiary, poziom hałasu, czy cenę. Pod tym względem Airkomfort AC-08 jest porównywalny z innymi zaawansowanymi technologicznie oczyszczaczami, przeznaczonymi do znacznie mniejszych metrażów. Rekomendowana cena oczyszczacza powietrza Airkomfort AC-08 wynosi 2 799 zł.