Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się okna aluminiowe. Użytkownicy prywatni i korporacyjni przekonują się do tego rozwiązania mimo pogłosek o rzekomej szkodliwości aluminium dla zdrowia. Sprawdźmy, czy rzeczywiście okna wykonane z aluminium mogą być groźne i na które ich cechy warto zwrócić uwagę.

Aluminium jako pierwiastek i materiał budulcowy

Wszystko, co nas otacza to pierwiastki połączone w cząsteczki. Podobnie jest z aluminium. Okazuje się, że zbyt duże stężenie pierwiastka aluminium w organizmie człowieka może być szkodliwe dla zdrowia. Jednak konstrukcje wykonane z aluminium to zupełnie co innego. Poprzez kontakt z drzwiami czy oknami aluminiowymi nie sposób podnieść poziom pierwiastka we krwi, zatem tutaj zagrożenie nie istnieje.

Czy okna aluminiowe gwarantują wysoką izolacyjność?

Jeszcze do niedawna twierdzono, że w przypadku konstrukcji z aluminium nie sposób zapewnić wysoką izolacyjność. Między innymi dlatego okna z aluminium był postrzegane jako niesprzyjające zdrowiu. Jednak dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Obecnie okna aluminiowe posiadają przekładki izolujące, przez co stosuje się je nawet w domach pasywnych.

Okna aluminiowe, czyli trwale i nowocześnie

W kwestii wpływu na zdrowie nie ma wątpliwości – okna aluminiowe są bezpieczne. Ponadto nowoczesne modele gwarantują wysoki poziom izolacyjności. Jednak to jeszcze nie wszystkie powody, dla których użytkownicy tak chętnie wybierają okna wykonane z aluminium. Istotna jest też ponadprzeciętna trwałość okien. W porównaniu do tych wykonanych z plastiku, modele aluminiowe są wyjątkowo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i zagrożenia fizyczno-chemiczne, choćby w postaci wilgoci. Co więcej, metalowe konstrukcje są dzisiaj w modzie. Prezentują się bardzo nowocześnie. Z drugiej strony wybór odpowiedniego egzemplarza okna aluminiowego i pokrycie go właściwym lakierem umożliwiają dostosowanie konstrukcji również do wnętrza urządzonego w prawdziwie klasycznym stylu.

Zapraszamy po więcej informacji: okna aluminiowe Poznań.