Osoby, które na co dzień zajmują się rysowaniem, wiedzą, jak wielkie znaczenie ma precyzja i jakość urządzenia, z którego korzystają. Część z nich do tej pory szukała bezowocnie urządzenia, które byłoby mobilne, a jednocześnie gwarantowało komfortową pracę. Naprzeciw tym potrzebom wyszedł Apple, wypuszczając na rynek iPada 12,9. Czy warto w niego zainwestować?

Ponieważ Apple wiąże się z wydajnością i prestiżem, nie ma urządzeń, które byłyby tanie. Z tego względu każdy z przyszłych użytkowników długo zastanawia się nad opłacalnością zakupu. Jednak grupa osób korzystających z urządzeń tej firmy rośnie, co świadczy o tym, że zalety znacznie przewyższają koszt, jaki trzeba ponieść.

iPad 12,9 dopasowany do najważniejszych potrzeb rysowników

Kiedy urządzenia poszukują doświadczeni rysownicy i graficy, jednym z podstawowych sprzętów, na które powinni spojrzeć, jest iPad 12,9. Jego wielkość jest zbliżona do formatu A4, co pozwala na swobodne rysowanie po ekranie. Warto przy tym zaznaczyć, że model ten jest idealny do prac graficznych, ale za to oglądanie filmów jest mało komfortowe. Zatem warto go kupić z myślą o pracy, a jeśli chodzi o urządzenie do odtwarzania filmów, lepiej postawić na coś innego.

Dla rysowników bardzo ważne jest to, by ekran nie odbijał promieni słonecznych. Obniżają one wygodę pracy, a często przyczyniają się do słabszej jakości. Wedle tego, co mówi Apple, w iPadzie 12,9 jest to wyeliminowane. W dużej mierze tak właśnie się stało. O ile jeszcze pojawia się lekki efekt lustra, jest on zdecydowanie mniejszy niż przy innych urządzeniach tego typu. Aby zwiększyć możliwości, jest szereg aplikacji przygotowanych z myślą o pracy rysowników, projektantów, grafików. Różnorodność wśród nich jest duża, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Precyzyjne i wygodne piórko

W przypadku iPada duże znaczenie ma również piórko. Przy iPadzie 12,9 jest ono pod względem wizualnym podobne do ołówka. Jest ergonomiczne i dopasowuje się do naturalnego trzymania przyrządów do pisania. Dzięki temu praca z jego użyciem jest wygodniejsza, a rysowanie przychodzi łatwiej. Sam jego ruch na ekranie przebiega gładko, przez co można mieć wrażenie, że rysuje się na zwykłej kartce. Jedną z największych zalet jest duża precyzja urządzenia. Podczas rysowania, użytkownik zauważy dużo większą dokładność w porównaniu z innymi sprzętami.

Idealny do pracy mobilnej

Jednym z podstawowych motywów przeglądania iPadów jest możliwość pracy mobilnej. Jeśli rysownik decyduje się na zakup urządzenia tego typu, to właśnie po to, by choć część jego pracy mogła odbywać się z dala od biurka, na przykład w podróży. I tutaj także Apple znalazł rozwiązanie. To, w czym iPad 12,9 przewyższa inne urządzenia to lepsza bateria. Wedle zapewnień producenta, bateria ma zapewniać komfortową pracę nawet do 10 godzin. Jest to znacznie dłużej niż przy innych modelach. Pomimo tego, że jest to dodatek, warto zwrócić uwagę na eleganckie i wytrzymałe etui, które docenią wszyscy, którzy zamierzają nosić ze sobą iPada.

Informacje zaczerpnięte z: https://idream.pl/ipad/ipad-pro-12.9.html