Mapping 3D zaskakuje. Osoby, które miały chociaż raz okazję na własnej skórze przeżyć wrażenia związane z trójwymiarową wizualizacją z pewnością potwierdzą te słowa. Wybór takiej konwencji na dowolną okazję to strzał w 10 i powiew futurystycznej świeżości. Najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają na rzucanie zaprojektowanego wcześniej obrazu na dowolną powierzchnię – nawet na taflę wody!

Co to jest mapping 3D?

Jak dowiedzieć się można z bloga studia produkcyjnego Luminator, mapping 3D to nowoczesna projekcja audiowizualna przedstawiająca ruchomy lub stateczny obraz wyświetlany przez cały system specjalistycznych narzędzi. Mapowanie projekcji 3D, znane również jako przestrzenna rzeczywistość rozszerzona, zamienia dowolny wspólny obiekt 3D w interaktywne, wysoce wizualne „ekrany”. Pierwsze przykłady zastosowania tej techniki miały swój początek w latach 80. XX wieku w filmowej instalacji artystycznej. Jednakże z uwagi na ówczesne ograniczenia techniczne, tło wyświetlania musiało być białe.

Gdzie może się okazać dobrym rozwiązaniem?

Współczesny mapping bardzo ewoluował i nie trzeba już rozpylać farby na wszystkie powierzchnie. Nowoczesne projekcje zaskakują i zapierają dech w piersiach. To rozwiązanie idealne do dużych imprez, takich jak zawody sportowe, eventy w teatrze, pokazy mody, ekskluzywne otwarcia butików, salonów samochodowych i wiele innych. Mapping 3D można wyświetlać na niemal każdym typie powierzchni, co ułatwia twórcom skupienie się na tym, co chcą projektować, zamiast zastanawiania się nad rodzajem powierzchni, na której będą rzutować. Dzięki tej elastyczności mapowanie w trójwymiarze może dostarczyć widzom wysokiej jakości, niezapomnianych doświadczeń. Taki pokaz wymaga ogromnego przygotowania i zaangażowania ze strony organizatorów, ale wrażenia nim wywołane zdecydowanie są tego warte. Za pomocą mapowania projekcji uczestnicy różnych wydarzeń mogą chodzić po zwykłym obiekcie, czując się jak w zupełnie innym środowisku wykreowanym za pomocą trójwymiarowej projekcji. Rzutowanie projekcji na nietradycyjną, ale płaską powierzchnię jest możliwe dzięki oferowanym przez nas usługom.