Elektryk samochodowy we Wrocławiu realizuje usługi, które obejmują bardzo szerokie spektrum zagadnień. Specyficzne zapotrzebowanie rynkowe sprawia, że warsztaty starają się jak najlepiej dopasowywać ofertę do wymagań klientów.

Czym zajmuje się dobry elektryk samochodowy?

Dobrzy elektrycy samochodowi (jak np. załoga Japan-Tech) zajmują się między innymi montażem rozwiązań ułatwiających manewrowanie pojazdem na zatłoczonych ulicach i parkingach. Czujniki parkowania i kamery cofania są standardem w wielu nowych samochodach. W modelach nieco starszych lub bardziej ekonomicznych, konieczne jest ich zainstalowanie.

Montaż czujników parkowania

Jeszcze do niedawna jako usprawnienie systemu parkowania służyło wyłącznie dobre ustawienie lusterek. Obecnie nasi klienci coraz częściej decydują się na montaż profesjonalnych czujników cofania. Sprawdzają się one zwłaszcza podczas parkowania tyłem, a także przy ruszaniu z postoju. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy podczas wyjeżdżania konieczne jest manewrowanie. Czujniki cofania funkcjonują na zasadzie odbicia fali ultradźwiękowej ulegającej przemianie w energię mechaniczną. Kiedy fala trafia na przeszkodę, sygnał ulega odbiciu i powraca do czujnika. Sygnał elektryczny przekazywany jest do modułu, który zarządza prawidłową pracą układów w samochodzie. Kiedy dystans między przeszkodą i autem zostanie przeliczony, kierowca otrzymuje sygnał dźwiękowy od modułu zarządzającego.

Montaż kamer cofania

Podobnie jak czujniki, kamery cofania również ułatwiają manewrowanie samochodem przy parkowaniu. Urządzenie to zapewnia możliwość obserwacji obszaru za pojazdem, ostrzegając w czasie rzeczywistym przed przeszkodami. W przypadku nowszych modeli aut, z kamerą współpracują czujniki, które informują również o obiektach nadjeżdżających z boku pojazdu. Kamera cofania to urządzenie bardzo przydatne zwłaszcza podczas parkowania w szczególnie zatłoczonych miejscach. Znacząco ułatwia dostrzeżenie np. psa, dziecka czy rowerzysty. Instalacja kamery cofania wymaga umiejętnego doboru jej lokalizacji. W ten sposób uniknąć można przypadkowego urządzenia sprzętu, np. w trakcie mycia samochodu. Realizacja wszystkich prac obejmuje montaż wyświetlacza na desce rozdzielczej, a także odpowiednie poprowadzenie przewodów.