Zmywarki występują w dwóch wersjach. Dostępne są rozwiązania wolnostojące i do zabudowy. Zmywarki wolnostojące cieszą się niemal taką samą popularnością jak urządzenia przeznaczone do zabudowy meblowej.

Zmywarki wolnostojące – zastosowanie

Wolnostojące zmywarki są przeznaczone do kuchni, w których nie ma zabudowy meblowej albo do takich kuchni, w jakich są już meble, a zmywarki są kupowane w drugiej kolejności. Zmywarki wolnostojące mają właściwie takie same możliwości, jak zmywarki do zabudowy, a różni je tylko powierzchowność. Mechanizmy takich zmywarek są ukryte, a oprócz tego wszystkie cechy tych urządzeń pozostają tożsame z cechami zmywarek przeznaczonych do zabudowy. Cena zmywarki wolnostojącej wynosi zwykle od 1000 do 2000 zł, w zależności od producenta i możliwości konkretnego urządzenia. Im bardziej nowoczesny jest dany sprzęt, tym cena jest wyższa, ale niekiedy można kupić naprawdę ciekawą zmywarkę w korzystnej cenie i z darmową dostawą.

W poszukiwaniu odpowiedniej zmywarki wolnostojącej wejdź na 7agd.pl/zmywarki-wolnostojace.

Zalety zmywarki wolnostojącej

Zmywarki wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu i nie ma konieczności obudowywania ich meblami. Takie zmywarki są dobrym rozwiązaniem do kuchni urządzonych z zastosowaniem gotowych zestawów meblowych nieprzystosowanych pod wymiary konkretnych pomieszczeń. Zmywarki wolnostojące można przestawiać, jeśli zdecydujemy się na zmianę aranżacji kuchni. W każdej chwili można przenieść taką zmywarkę w inne miejsce i podłączyć do kanalizacji oraz do wody, o ile oczywiście w konkretnym miejscu na ścianie dysponujemy ujęciem i odpływem. W razie uszkodzenia takiej zmywarki można ją też bez problemu wymienić na nową bez konieczności rozkręcania mebli lub ich niszczenia, co często ma miejsce w przypadku zmywarek do zabudowy. Ponadto w wielu przypadkach zmywarki wolnostojące są tańsze od zmywarek do zabudowy, a różnica w cenie może sięgać nawet 30%, więc z pewnością jest to rozwiązanie budżetowe. Taką zmywarkę można ponadto zainstalować samodzielnie i poradzi sobie z tym nawet kobieta. Cała instalacja polega na podłączeniu dopływu wody i odpływu ścieków oraz wyregulowaniu nóżek urządzenia, by zmywarka stała prosto. Montażem zmywarki do zabudowy musi się już zająć specjalista.

Wady zmywarki wolnostojącej

Największą wadą zmywarki wolnostojącej jest przede wszystkim niższy poziom estetyki niż ten oferowany przez zmywarki do zabudowy. Zmywarki wolnostojące nie są zabudowane meblami, więc nie można uzyskać z nimi efektu gładkiej tafli mebli. Sprzęt odznacza się na tle kuchni i przez to nie zawsze pasuje do wnętrza urządzonego w minimalistycznym stylu. To oczywiście w żaden sposób nie wpływa na działanie zmywarki – dotyczy tylko estetyki. Wybór zmywarki wolnostojącej jest zasadny przede wszystkim wtedy, kiedy Twoja kuchnia jest już zaaranżowana i nie masz zamiaru zmieniać jej wystroju oraz kupować nowych mebli, a także wtedy, kiedy Twój budżet na zakup tego urządzenia jest ograniczony. W takim przypadku konieczne jest oczywiście dokładne zapoznanie się z możliwościami poszczególnych urządzeń, a te możliwości mogą być bardzo różne. W podjęciu dobrej decyzji o wyborze zmywarki wolnostojącej z pewnością pomoże Ci portal 7agd.pl. Porównywanie zmywarek dostępnych w sklepach internetowych pozwala łatwo wyszukać najtańsze oferty. Możesz też znaleźć sklepy, które oferują różnego rodzaju promocje, w tym na przykład możliwość darmowej dostawy zmywarki, raty lub odbiór starego urządzenia.