Drony to urządzenia, które już od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością. Z biegiem czasu na rynku pojawiają się coraz nowsze modele, które wyróżniają się różnymi funkcjami. Wiele osób jednak zastanawia się, ile kosztują drony? Nic dziwnego, ponieważ ich zakres cen jest dość szeroki – możemy kupić drona za 100 złotych, jak i za kilkanaście tysięcy. Od czego jest uzależniona cena drona? Sprawdź to w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania!

Czynniki wpływające na cenę drona

Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na cenę drona, jest jego przeznaczenie. Rzecz jasna, jeśli poszukujemy drona dla dziecka, to zapłacimy niewiele, ponieważ drony zabawkowe kosztują dosłownie kilkadziesiąt złotych – te trochę lepsze mogą kosztować powyżej 100 złotych. Jeśli jednak potrzebujemy drona profesjonalnego, to musimy nastawić się na wydatek z rzędu kilku-, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Profesjonalne drony zazwyczaj wyposażone są w kamerę, a także wiele przydatnych funkcji, dlatego też nie ma co się dziwić, że są one droższe.

Pierwszy dron – jaki wybrać?

Stojąc przed wyborem pierwszego drona, powinniśmy dokonać wyboru wśród urządzeń, które kosztują niewiele. Jest to bardzo ważne, ponieważ na rynku możemy znaleźć modele kosztujące nawet kilkanaście tysięcy złotych, lecz zdecydowanie nie jest to dobry wybór na początek. Lepiej postawić na tani dron kosztujących maksymalnie 200 złotych, ponieważ nie mamy pewności, że latanie dronem nam się spodoba, dlatego nie warto wydawać zbyt dużych kwot na samym początku.

Cena profesjonalnego drona

Przydatny udogodnieniem w dronach jest kamera, lecz zanim zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia, to powinniśmy zadać sobie pytanie, czy jest nam ona potrzebna? Bowiem, jeśli potrzebujemy drona jedynie do zabawy, to być może okaże się, że wystarczający będzie zabawkowy dron, który kosztuje mniej niż profesjonalne urządzenie. Jeśli jednak chcemy, aby dron posiadał to udogodnienie, to musimy się liczyć z wydatkiem 200 a 30 000 złotych. Pamiętajmy jednak, że wybierając drona kosztującego 200 złotych, nie ma co liczyć na to, że jakość wykonywanych zdjęć będzie fenomenalna, aczkolwiek dla wielu osób jest wystarczająca.

Cena zabawkowego drona

Dron zabawkowy to stosunkowo tanie urządzenie, które zazwyczaj kosztuje dosłownie kilkadziesiąt złotych, ale warto tutaj zaznaczyć, że na rynku możemy znaleźć też modele, które kosztują znacznie więcej. Cena zabawkowego drona jest uzależniona od kilku czynników takich jak m.in. jego wyposażenie. Choć wielu osobom wydaje się, że zabawkowy dron nie może mieć kamery, to jest zupełnie inaczej. Dlatego też, jeśli zdecydujemy się na taki sprzęt, to cena może być trochę wyższa i należy mieć to na uwadze.

Gdzie kupić drona?

W dzisiejszych czasach mamy znacznie szerszy wybór miejsc, w których możemy kupić drona (zobacz tutaj). Mogą to być m.in. sklepy internetowe, portale z aukcjami, czy sklepy stacjonarne. Wybór konkretnego miejsca zależy tylko i wyłącznie od nas, aczkolwiek jeśli ma być to nasz pierwszy dron, to najlepiej udać się do sklepu stacjonarnego, bowiem na miejscu możemy liczyć na pomoc.

Osoby, które zaczynają swoją przygodę z dronami, często nie wiedzą, na jakie urządzenie się zdecydować, dlatego też osoby pracujące w sklepach z dronach zawsze służą pomocą w tym zakresie. Ważne jest jednak też to, aby wybór sklepu z dronami nie był przypadkowy. Zanim więc udamy się do niego, to sprawdźmy, który sklep z dronami znajdujący się w naszej okolicy cieszy się najlepszymi opiniami.