Zakup telewizora dla wielu osób jest bardzo dużym wyzwaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest bardzo szeroka i różnorodna. Producenci chcą przyciągnąć do siebie jak największe grono potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele oparte na zaawansowanych technologiach. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na które elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby w przystępnej cenie wybrać wysokiej jakości sprzęt.

Przekątna ekranu i rozdzielczość ma znaczenie

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na przekątną ekranu. Kluczem do sukcesu jest to, aby telewizor umiejętnie dobrać do pomieszczenia w którym będzie użytkowany. Jeżeli telewizor ma znajdować się pomiędzy meblami, to oczywiście należy zwrócić uwagę na wysokość i szerokość. Jeżeli chodzi o rozdzielczość ekranu, to jest to jeden z najważniejszych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na jakość obrazu. W dzisiejszych czasach królują telewizory HD Ready, Full HD oraz 4K. Dla zwykłych kinomanów w zupełności wystarczą telewizory 32 calowe HD Ready o rozdzielczości 720p. Telewizory Full HD mogą pochwalić się z kolei rozdzielczością 1920×1080 pikseli. Jest to najlepszy wybór dla osób, które korzystają z konsol do gier i często oglądają filmy Blu-ray.

Na co zwrócić dodatkowo uwagę?

Aby wybrać wysokiej jakości telewizor warto zwrócić uwagę także na częstotliwość odświeżania ekranu. Większość producentów podaje ten parametr w Hz, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne modele. Godne polecenia są telewizory z odświeżaniem 100 Hz. Nowoczesne telewizory bardzo często oparte są na zaawansowanej technologii HDR, dzięki której ciemne i jasne punkty będą zdecydowanie lepiej zaznaczone. High Dynamic Range zapewnia również bardzo naturalne kolory. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na to, czy telewizor ma wbudowany tuner, dzięki któremu będzie można odbierać sygnał telewizyjny w satysfakcjonującej jakości. Wysoką i bezstratną jakość sygnału telewizyjnego zapewniają niezawodne tunery cyfrowe satelitarne, które są najlepszą alternatywą dla zwykłych tunerów cyfrowych naziemnych.

Ważnym czynnikiem jest oczywiście cena. Niekoniecznie w tym przypadku występuje korelacja pomiędzy wysoką ceną i wysoką jakością. Dobry i markowy telewizor można kupić w atrakcyjnej cenie. Można na przykład sprawdzić czy dostępny jest kod rabatowy Media Expert lub do innego sklepu z telewizorami.