Zastanawiasz się jakie żaluzje zamontować w swoim domu? Podobają Ci się drewniane modele ale nie wiesz jakie mają zalety? Poznaj cechy tego rodzaju żaluzji, a już nigdy nie zamienisz ich na inne.

Wielu z Was z całą pewnością zastanawia się czy żaluzje drewniane są nadal w modzie. Każdy chce aby jego dom posiadał elementy najnowszych trendów. Uspokajamy – takie modele są nadal w modzie! Żaluzję drewniane to ponadczasowy produkt, który dopasuje się niemal do każdego wnętrza będąc przy tym niesamowitą i bardzo efektowną ozdobą okna. Z racji, iż żaluzji nie wymieniamy co chwilę warto poznać kilka najważniejszych cech przed ich zakupem. Przeczytaj zatem na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę podczas zakupu żaluzji drewnianych.

Montaż żaluzji drewnianych

Dokonując zakupu żaluzji drewnianych zastanówmy się przede wszystkim nad montażem, czyli nad tym gdzie dokładnie chcemy przymocować te osoby okienne. Żaluzje drewniane dostępne są w dwóch rozmiarach, a zarazem w dwóch rodzajach montażu. Modele o szerokości lameli 27 można zamontować do każdej kwatery z osobna lub bezpośrednio do ściany. Przy wersji montowanej do okna lepszy efekt uzyskamy dodając żyłki po bokach, dzięki czemu żaluzje nie będą się odchylać. Z kolei te modele o szerokości lameli 50 przeznaczone są do montażu tylko i wyłącznie na ścianie lub suficie. Produkt przykrywa wtedy całą wnękę okienną, dzięki czemu idealnie chroni przed promieniami słonecznymi. Jak sami widzicie montaż żaluzji drewnianych to jedno z kluczowych spraw podczas podejmowania decyzji.

Żaluzje z drewna egzotycznego

Bardzo ważną kwestią jest również materiał z jakiego żaluzje zostały wykonane. Okazuje się, że spora większość ludzi uważa, że żaluzje drewniane wcale drewniane nie są. Jednak prawdą jest inna. Produkt ten wykonywany jest w 100% z drewna bambusowego lub typu basswood czyli po prostu lipy egzotycznej. Żaluzje z drewna egzotycznego wyglądają naturalnie i posiadają niepowtarzalny design, który można dopasować do różnych aranżacji.

Żaluzje drewniane - wszystko co powinieneś wiedzieć przed ich zakupem

Białe żaluzje drewniane

Dla większości z nas żaluzje drewniane posiadają kolor przypominającym strukturę drewna, przez co niekoniecznie można je dopasować do swojej wizji wystroju. Oczywiście istnieje wiele różnych modeli żaluzji. Profesjonalne salony z żaluzjami okiennymi posiadają dużo kolorów drewnianych, ale nie tylko. Istnieje możliwość wyboru lameli w najróżniejszych odcieniach. W ostatni czasie bardzo dużą popularnością cieszą się białe żaluzje drewniane z wykończeniem matowym. Kolor ten świetnie odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie dominuje biel, szarość oraz w nowoczesnych aranżacjach. Bogaty wybór kolorów z całą pewnością umożliwi dopasowanie osłon okiennych do koloru mebli, ścian parapetów czy podłóg.

Żaluzje drewniane sterowane pilotem

Żaluzję drewniane to połączenie praktyczności i stylowego wyglądu. W łatwy i szybki sposób pozwalają na regulację natężenia światła. Stanowią świetną dekorację okna, dzięki czemu nie musimy martwić się o zakup firanek czy zasłon. Dodatkowym atutem dla użytkowników jest możliwość sterowania elektrycznego. Żaluzje drewniane sterowane pilotem lub za pomocą aplikacji mobilnej to nowoczesne rozwiązanie, które dodatkowo jest bardzo funkcjonalne.

Jak widzicie żaluzje drewniane to świetne rozwiązanie do każdego domu czy mieszkania. Ich ponadczasowość w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami i pięknym wyglądem sprawia, że nasze wnętrza stają się przytulne i urzekające.