Balkon to duży atut każdego mieszkania, nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie pojawia się nawet w małych kawalerkach. W przypadku budownictwa wielorodzinnego większość inwestorów decyduje się na balkony prefabrykowane. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Czym charakteryzują się balkony prefabrykowane?

Balkony prefabrykowane robione są z betonu, tak samo jak balkony budowane metodą tradycyjną. Różnica polega na tym, że prefabrykaty powstają w zakładzie produkcyjnym, dzięki czemu unika się prac szalunkowych i zbrojeniowych, które w przypadku balkonów są jeszcze bardziej skomplikowane ze względu na prace na wysokości. Gotowe moduły przywozi się na plac budowy i od razu nadają się one do montażu.

Dzięki prefabrykatom budowa trwa znacznie krócej, jest bezpieczniejsza i mniej skomplikowana, co zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów. Pozwala to zoptymalizować koszty inwestycji, a montaż prefabrykatów da się przeprowadzić także w gorszych warunkach atmosferycznych, które są sporym utrudnieniem w przypadku budowy metodami tradycyjnymi.

Balkony dostępne w ofercie firmy Sienkiewicz są produkowane z użyciem stalowych form, które zapewniają bardzo wysoką precyzję wykonania oraz idealne dopasowanie poszczególnych elementów. Prefabrykaty nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki ani izolacji, a montuje się je poprzez specjalne łączniki termoizolacyjne. Ich wykonanie z reguły zajmuje około trzy tygodnie.

 

Jak wyglądają balkony prefabrykowane?

Płyta balkonowa może być wykończona gładką powierzchnią albo strukturą antypoślizgową. Kształt i wielkość prefabrykatu zależy od projektu uwzględniającego wymagania klienta. Prefabrykowane balkony mogą być wyposażone w rynny odprowadzające wodę, przeciwspadki, barierki betonowe albo gniazda pod barierki, kapinosy.

Balkony produkowane są z wysokiej klasy mrozoodpornego i wodoszczelnego betonu, a parametry bez problemu można dostosować do indywidualnych potrzeb inwestora składającego zamówienie. Prefabrykowane balkony zapewniają idealną izolację, unika się więc mostków termicznych generujących niepotrzebne straty energii, i niezależnie od tego, ile balkonów trzeba wykonać, zawsze mają one równy kształt i wielkość, co przy tradycyjnej metodzie wylewania betonu jest trudne do osiągnięcia.