BLIK jest obecny na polskim rynku już 5 lat i z roku na rok staje się narzędziem coraz powszechniej używanym do realizacji błyskawicznych, wygodnych i bezpiecznych płatności mobilnych. Dlaczego warto z niego korzystać?

Czym jest system BLIK?

BLIK to rozwiązanie z zakresu systemów płatności mobilnych, którego operatorem jest spółka Polski Standard Płatności. Jest on polską alternatywną dla narzędzi takich jak np. Google Pay czy Apple Pay, a jego popularność nieustannie rośnie. Tylko w I kwartale 2020 roku użytkownicy BLIK-a dokonali niemal 78 milionów transakcji, co daje średnio ponad 850 tys. operacji dziennie – to prawie dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku!

System jest dostępny dla klientów kilkunastu największych polskich banków i stale się rozwija.

Jak korzystać z BLIK-a?

Aby móc korzystać z BLIK-a, musisz być klientem jednego z banków będących instytucją partnerską Polskiego Standardu Płatności i mieć dostęp do jego bankowości mobilnej. To właśnie za pośrednictwem bankowej aplikacji generuje się sześciocyfrowe kody, które są konieczne do przeprowadzenia transakcji.

Dlaczego warto wybrać BLIK?

Wybierając płatności BLIK-iem, możesz cieszyć się wieloma korzyściami. Należą do nich przede wszystkim:

  • Wygoda. Jedyne co musisz zrobić, aby dokonać transakcji, to wprowadzić sześciocyfrowy kod i zatwierdzić operację w aplikacji banku bez konieczności podawania swoich danych czy przepisywania numeru konta odbiorcy.
  • Bezpieczeństwo. Każdy kod zachowuje ważność tylko przez 2 minuty. Wymóg potwierdzenia płatności w bankowości mobilnej dodatkowo zabezpiecza przed nieautoryzowanym użyciem systemu lub pomyłkami.
  • Szybkość realizacji. Transakcje dokonywane za pośrednictwem Polskiego Standardu Płatności są realizowane natychmiastowo. Dzięki temu np. znaczącemu skróceniu ulega czas finalizacji opłacanych tym sposobem zamówień internetowych.
  • Uniwersalność. BLIK-iem nie tylko zapłacisz za zakupy w Internecie czy sklepie stacjonarnym. Za jego pomocą wypłacisz również gotówkę z bankomatu oraz dokonasz błyskawicznego przelewu na numer telefonu.

Jeśli chcesz dowiedzieć więcej na temat BLIK-a i innych nowoczesnych metod płatności, odwiedź stronę: https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.