Suszarka do prania to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Odpowiednio dobrana pozwala na szybkie i bezproblemowe wieszanie i suszenie ubrań. Zastanawiasz się nad kupnem, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Informacje znajdujące się poniżej na pewno Ci pomogą!

Konstrukcja suszarki

To, jak długo posłuży w Twoim domu suszarka na pranie, zależy od tego, z jakiego materiału jest wykonana. Na rynku dostępne są suszarki aluminiowe lub wykonane z tworzywa sztucznego. Warianty te różnią się przede wszystkim ceną i oba, jeżeli wykonane są z wysokiej jakości materiału, będą sprawdzały się równie dobrze. Najważniejsze jest to, aby wykorzystane tworzywo było nierdzewne, ponieważ suszarka ma ciągły kontakt z mokrymi elementami garderoby. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę również na jej konstrukcję. Musi być stabilna, a ciężar ubrań równo rozłożony na poszczególnych linkach.

Ważne jest, szczególnie w przypadku niewielkich przestrzeni, aby nie zajmowała dużo miejsca po złożeniu i bez problemu nadawała się do przetrzymywania w garderobie lub innym, dyskretnym miejscu w domu – taka jest właśnie suszarka Pegasus, która bez problemu zmieści się w drzwiach balkonowych, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Pojemność i funkcje dodatkowe

Jeżeli posiadasz dużą rodzinę, na pewno przyda Ci się dostatecznie duża powierzchnia dostosowana do pomieszczenia całej zawartości pralki. Suszarka na pranie Pegasus pozwala na pomieszczenie nawet 1,5 zawartości pralki. W codziennym użytkowaniu może pomóc Ci regulacja wysokości, którą możesz dostosować do długości wieszanych ubrań.

Dodatkiem, który sprawi, że suszarka będzie jeszcze praktyczniejsza, są uchwyty na drobną garderobę – wiesza się je na ramie suszarki. W ten sposób skarpetki oraz inne niewielkie elementy nie zajmują miejsca na linkach. Taki praktyczny gadżet dołączany jest do niektórych modeli suszarek firmy Leifheit. Zadbaj również o to, aby wybrany przez Ciebie model posiadał zabezpieczenie podstawy nóg w formie plastikowych nakładek – dzięki temu nie spowodujesz uszkodzeń i zarysowań podłogi.

Szukając odpowiedniej suszarki, zwróć uwagę na jej konstrukcję, pojemność oraz dodatkowe funkcje, które mogą znacząco ułatwić użytkowanie tego niezwykle praktycznego elementu wyposażenia domu.