Nadszedł ten czas, kiedy trzeba sprzedać swoje wysłużone auto i wymienić na nowszy model. Albo to dopiero pierwszy zakup samochodu i priorytetem jest przystępna cena i oszczędność paliwa. Poruszając się po mieście, dobrze jest wybrać model, który będzie ekonomiczny jak np. Toyota. Warszawa jest świetnym przykładem miejsca, które wymaga od samochodu inteligentnej jazdy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań wymarzonego auta, szczególnie jeśli poruszać się będziesz po zatłoczonych ulicach.

Najważniejszy jest silnik

Od dawna toczy się spór, który silnik jest najlepszy i zapewnia płynną, szybką jazdę. Dla jednych najprzyjemniej jeździ się z zatankowaną benzyną, inni są zwolennikami Diesela, a kolejni po zakupie auta chętnie jadą na montaż systemu gazowego. Choć ostatni wymieniony rodzaj na ten moment napędzany jest najtańszym typem paliwa, to istnieje alternatywa, która pozwoli oszczędzić jeszcze więcej.

Na rynku coraz głośniej jest o silnikach hybrydowych. Można znaleźć je w wielu modelach pojazdów takich jak np. Toyota. Warszawa to miasto, w którym prosperuje wiele salonów samochodowych. Warto zatem przejść się i obejrzeć nowoczesne marki i to, co mają pod maską. Konstrukcja silników hybrydowych zapewnia energię odnawialną, którą można wykorzystywać na nowo w trakcie jazdy. Oznacza to, że akumulator nie będzie potrzebował już ładowania – można być zatem spokojnym o bezproblemowe odpalanie auta rankiem. Jak działa ta technologia? Wewnątrz auta znajdują się dwa silniki – benzynowy i elektryczny. Połączone są one z akumulatorem umieszczonym pod siedzeniami. Ich współpraca polega na przekazywaniu sobie energii. Silnik elektryczny pobiera ją podczas hamowania oraz stałej prędkości jazdy. Skumulowana moc wykorzystywana jest, gdy samochód porusza się w korku i pozwala ograniczyć zużycie paliwa do minimum. Podobna sytuacja ma miejsce po zapaleniu zielonego światła – silnik benzynowy nie bierze udziału w procesie ruszania, co oznacza, że spalanie jest zerowe.

Tanio i ekonomicznie

Powielany jest mit, że silniki hybrydowe są drogie. Obecnie samochód z tą technologią można dostać nierzadko w lepszej cenie, niż tradycyjne auta. Gdzie zatem szukać okazji? Dobrą marką, która oferuje aż 8 modeli pojazdów z wbudowanym silnikiem hybrydowym, jest właśnie wspomniana wyżej, znana z niezawodności i innowacji Toyota. Warszawa to jedno z wielu miejsc, w którym znajduje się ich salon. Możliwe jest zatem obejrzenie samochodów na żywo. Wygodnym rozwiązaniem jest także odwiedzenie strony www.toyota-radosc.pl i zobaczenie dostępnych wersji Toyoty. Warto zajrzeć do zakładek „Samochody” oraz „Oferty specjalne”. Są tam bowiem umieszczone ogłoszenia aut nowych, używanych bądź w promocyjnej cenie. Dużym plusem jest również sposobność odbycia jazdy testowej wersją hybrydową.

Nowoczesna technologia daje nam szansę zapomnieć o częstych wizytach na stacjach benzynowych. Dzięki niej uda się oszczędzić na inne potrzeby i cieszyć się jazdą. Sprawdź silniki hybrydowe i wybierz się do najbliższym salonu na przejażdżkę.