Wymieniając lodówkę często kierujemy się względami ekonomicznymi, estetycznymi i praktycznymi. W zależności od wielkości rodziny, warto wybrać taką, która będzie miała odpowiednią pojemność. Duże lodówki często dostępne są wyłącznie w wersji wolnostojącej. Ale gdy zależy nam na utrzymaniu spójnej aranżacji kuchni, warto znaleźć pojemną lodówkę do zabudowy lub wypróbować inne rozwiązania. Sprawdź porównania i testy sprzętu na Paniagd.pl.

Jaka pojemność lodówki do zabudowy będzie najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Jeśli wymagania przewyższają możliwości, lodówka do zabudowy może stanowić osobne urządzenie. Natomiast zamrażarka będzie osobno. Dwa urządzenia z powodzeniem można wkomponować w wystrój większej kuchni. Ale co zrobić jeśli metraż nie pozwala na wstawienie dwóch sprzętów? Można pokusić się o zakup lodówki do zabudowy szerokości 70 centymetrów. Jest to niestandardowa propozycja, dlatego warto z niej skorzystać jeszcze na etapie planowania nowych mebli do kuchni. W ten sposób wszystkie sprzęty i meble będą do siebie pasować. Niektóre modele mogą mieć pojemność nawet do 400 l! A może lodówka do zabudowy typu frechdoor czy side by side? Jest to opcja dość droga, ale oferuje niesamowite możliwości aranżacyjne i dużą pojemność.

Jakie zalety ma lodówka do zabudowy?

Lodówka do zabudowy wygląda dokładnie tak samo, jak reszta wyposażenia, dzięki czemu można osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Produkt wyposażony jest w tożsame rozwiązania, co lodówki wolnostojące. Ma system No Frost, komorę świeżości, ledowe oświetlenie czy kostkarkę. Może być również wyposażona w zamrażarkę. Lodówka do zabudowy jest zazwyczaj nieco droższa, gdyż posiada specjalną konstrukcję, dzięki której bez przeszkód można ją obudować meblami. Ma też nieco mniejszą pojemność, ale łatwo to rozwiązać stosując powyżej zaproponowane rozwiązania. Główną zaletą lodówki do zabudowy jest gwarancja harmonijnego i spójnego wyglądu kuchni.