Zestaw głośnomówiący czy smartfon połączony z samochodowym systemem audio? Które rozwiązanie będzie najlepsze?

Statystyczny Polak w ciągu całego całego życia spędza w samochodzie ponad 3 lata, przez większość czasu za kierownicą. W aucie nie tylko skupiamy się na prowadzeniu, ale też spożywamy posiłki, dbamy o higienę i makijaż czy rozmawiamy przez telefon. Często nie używamy do tego żadnego zestawu głośnomówiącego, mimo że wiemy, jakie konsekwencje może mieć takie zachowanie.

Abstrahując już od ryzyka, jakie dla siebie i innych użytkowników drogi może stwarzać kierowca z komórką w ręku, warto wspomnieć o karach przewidzianych przez kodeks drogowy – mandacie w wysokości 200 złotych oraz 5 punktach karnych. Co ważne, dla policjanta nie będzie miało znaczenia, czy odpisujemy na SMS-a, przeglądamy internet czy rozmawiamy. Dlatego urządzenie umożliwiające legalne i bezpieczne korzystanie z telefonu to obowiązkowy punkt na liście wyposażenia auta.

Zestaw głośnomówiący

Osobisty zestaw głośnomówiący to z całą pewnością najtańsza opcja. Na Allegro najprostsze urządzenia tego typu kupisz już za niespełna 30 złotych. Jeśli jednak zależy ci na lepszej jakości dźwięku i niezawodności, musisz przygotować się na wydatek rzędu 100-200 złotych. Najlepsze zestawy głośnomówiące, wyposażone w dobry głośnik i przystosowane do montażu na desce rozdzielczej i umożliwiające rozmowy konferencyjne to zaś koszt kilku tysięcy złotych. Szeroki wybór zestawów znajdziesz na https://allegro.pl/kategoria/akcesoria-gsm-zestawy-glosnomowiace-354.

Na tradycyjny, słuchawkowy zestaw głośnomówiący warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na to, że możesz korzystać z niego nie tylko w samochodzie. Jego atuty to też niska – w porównaniu do pozostałych opcji – cena oraz brak problemów związanych z instalacją. Wady? Przede wszystkim fakt, że służy tylko do rozmów.

Adapter do radia samochodowego

Bardziej uniwersalna opcja to połączenie radia z telefonem. W ten sposób możesz nie tylko odbierać i wykonywać połączenia, ale też słuchać muzyki, audiobooków oraz podcastów korzystając z aplikacji zainstalowanych na smartfonie. Jeśli twoje samochodowe radio nie ma możliwości połączenia z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth, możesz dokupić do niego specjalny adapter korzystający z gniazda jack. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych.

Jeśli z odbiornika chcesz korzystać nie tylko do rozmów, ale też słuchania muzyki, wybierz model z wyższej półki. Tańsze znacznie obniżają jakość dźwięku, a ich właściciele skarżą się na liczne zakłócenia. Czystość i moc dźwięku zależą też oczywiście od głośników. W trosce o jakość odtwarzanej muzyki warto więc je wymienić. Wybór jest ogromny, o czym możesz przekonać się na stronie https://allegro.pl/kategoria/sprzet-car-audio-glosniki-1322.

Radio samochodowe z bluetooth

Adapter ma zwykle dwa kable – zasilający, podłączany do zapalniczki oraz jack, łączący się z radiem. Razem z uchwytem na telefon mogą wprowadzić niemałe zamieszanie na desce rozdzielczej. Unikniesz go, wybierając radioodtwarzacz z możliwością bezprzewodowego połączenia ze smartfonem. Ceny takich urządzeń są bardzo zróżnicowane – od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Z ofertą sprzedawcą zapoznasz się na https://allegro.pl/kategoria/sprzet-car-audio-radioodtwarzacze-712.