Wybór w sklepach budowlanych jest obecnie ogromny. Nie znaczy to jednak, że potrzebujesz wszystkich elektronarzędzi. Które będą Ci się przydawały na co dzień i jakie powinieneś mieć w swoim domu?

Na początek warto wiedzieć, że obecnie można kupić sprzęt zarówno za kilka tysięcy, jak i kilkadziesiąt złotych. Będzie to takie samo urządzenie, ale różnych marek i zwykle wyposażone w różne funkcje. W przypadku sporadycznych zastosowań domowych nie ma sensu inwestować w najdroższe modele elektronarzędzi. Najtańsze rodzaje przypadkowych firm mogą jednak być bardzo nietrwałe, a korzystanie z nich niekomfortowe. Dlatego na pierwsze zakupy najlepiej wybierać te ze środkowej półki. Jeśli z czasem okaże się, że któryś ze sprzętów jest wyjątkowo często wykorzystywany i przydałby się w lepszej wersji, zawsze można z biegiem lat wymienić rzecz na lepszą.

Które elektronarzędzia musisz mieć w domu?

Elektronarzędzia dla każdego

Najważniejszym urządzeniem tego typu jest wiertarka. Przydaje się na etapie budowy domu, remontu, a także na co dzień – przy wieszaniu obrazów czy montowaniu wieszaków. Naprawdę opłaca się ją kupić, bo dzięki temu zyskujesz niezależność i jesteś w stanie sam dokonać w domu przeróbek. Istnieje wiele niedrogich modeli polecanych przez użytkowników jako idealne do zastosowań domowych. Dość często przydaje się też wiertarka udarowa. Nowoczesne modele nie są już tak ciężkie i głośne, jak te sprzedawane jeszcze kilkanaście lat temu. Istnieją nawet kompaktowe wersje idealne do samochodu czy drobnych prac na działce. Sprawdź, jakie jeszcze elektronarzędzia wiercące możesz kupić na Stukpuk.pl.

Jaka szlifierka?

Bardziej doświadczeni majsterkowicze mogą wybrać wiertarko-wkrętarki, pozwalające też wkręcać śruby i gwoździe. Taka rzecz kosztuje jednak już minimum kilkaset, a czasem kilka tysięcy złotych. Dlatego szukając pierwszego sprzętu raczej warto postawić na dobrą wiertarkę, zamiast droższych i bardziej specjalistycznych urządzeń. W marketach jest też bardzo duży wybór szlifierek. Droższe znajdą zastosowanie raczej wśród specjalistów, ale już szlifierka kątowa będzie niezbędna, jeśli postanowisz położyć kafelki czy przeprowadzić remont. Istnieją też szlifierki oscylacyjne, które służą do polerowania powierzchni. Jeśli dużo czasu spędzasz w garażu, może Ci się ona przydać do ścierania lakieru czy wykańczania powierzchni auta. Sprawdzi się również do prac stolarskich – odnawiania i budowania od podstaw mebli.

Które elektronarzędzia musisz mieć w domu?

Co jeszcze się przyda

Te rodzaje elektronarzędzi powinny wystarczyć na początek. Z czasem, gdy będziesz już wiedział, jakie prace wykonujesz najczęściej, możesz dokupić kolejne. Wśród tych dostępnych już za kilkadziesiąt złotych są lutownice. Przydają się, jeśli planujesz naprawy sprzętu elektrycznego czy domowych instalacji. W podobnej cenie są najprostsze modele pistoletów klejowych, które sprawdzają się do łączenia przewodów i tworzenia drobnych elementów z plastiku czy drewna. Istnieją też elektronarzędzia wielofunkcyjne, służące do cięcia, piłowania czy podcinania. Kosztują zwykle kilkaset złotych, więc są raczej dla osób, które dużo majsterkują i faktycznie mogą ich potrzebować.