Komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy zdecydowanie zwiększają efektywność realizowanych zadań. Branża nie ma tutaj znaczenia. Warto zatem działać wielotorowo i obok niezbędnych narzędzi i akcesoriów zadbać także o otoczenie. Koniecznie sprawdź, gdzie warto zastosować maty antypoślizgowe i ile mogą zmienić właśnie w Twojej firmie.

Maty antypoślizgowe – czym właściwie są?

 

Nowoczesne maty antypoślizgowe, czyli maty wykonane z gumy, granulatu gumowego, powlekanego poliuretanem, albo powlekanej pianki to praktyczny i estetyczny sposób na zabezpieczenie mokrych miejsc. Okazuje się jednak, że wachlarz możliwości, jakie stwarzają jest zdecydowanie szerszy. Maty antypoślizgowe dostępne w sklepie Orion sprawdzą się w branży transportowej, w pojazdach i maszynach, w biurach, obiektach handlowych, magazynach i zakładach produkcyjnych, a także – w ośrodkach sportowych i posesjach prywatnych.

 

Jakie maty antypoślizgowe sprawdzą się w transporcie?

 

Wykorzystanie mat antypoślizgowych w transporcie skutecznie zapobiega przesuwaniu się przewożonych towarów. Najlepsze rezultaty osiągniesz, korzystając z mat wykonanych z granulatu gumowego, wiązanego poliuretanem oraz mat wykonanych z powlekanej pianki. Takie rozwiązanie pozwoli skutecznie zmniejszać tarcie pomiędzy ładunkiem a podłożem, nawet w przypadku mokrej nawierzchni.

 

Maty antypoślizgowe w biurach, obiektach handlowych i innych

 

Śliskie nawierzchnie mogą być kłopotliwe zarówno w biurach i obiektach handlowych, jak i halach produkcyjnych, magazynach i obiektach sportowych. Schody, korytarze i większe powierzchnie warto odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej korzystając z gumowych mat antypoślizgowych. Dobrym rozwiązaniem okażą się podkładki antypoślizgowe o wysokim współczynniku tarcia.

 

Zalety mat antypoślizgowych – dlaczego warto je wykorzystać?

Maty antypoślizgowe są dostępne w gotowych kawałkach, dzięki czemu bez trudu zastosujesz je dokładnie tam, gdzie są Ci potrzebne. Warto wiedzieć, że nie tylko zredukują tarcie i, w przypadku transportu pozwolą ograniczyć ilość dodatkowych elementów mocujących, ale także – doskonale sprawdzą się jako podkład wyciszający pod maszyny. Dodatkowo maty antypoślizgowe zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy, sprawdzając się również w ekstremalnych warunkach. Często zatrzymują kurz i brud przed wejściem do budynku (na przykład, jeśli są zamontowane na schodach), i co najważniejsze – są przydatne w przypadku roszczeń ubezpieczeniowych.