Kształcenie w kierunku informatycznym jest obecnie dostępne dla każdego – także dla osób, które początkowo obrały inny kierunek swojego rozwoju zawodowego. Jak rozpocząć edukację jako osoba dorosła i znaleźć dobrze płatną pracę w IT?

Ścieżka edukacji informatyka

Wiele młodych osób wie już w szkole podstawowej, że chce kontynuować naukę w technikum informatycznym. Jest to bardzo dobry kierunek, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na informatyków. Następnie, po zakończeniu szkoły średniej, można pójść na studia informatyczne, by zdobyć tytuł inżyniera lub magistra.

Jednak taka standardowa ścieżka edukacji nie jest jedyną, jaką może obrać osoba zainteresowana pracą w IT. Aktualnie także osoby dorosłe, które ukończyły szkołę średnią, a nawet studia w innym kierunku, decydują się na przebranżowienie. Wówczas także można otrzymać tytuł technika informatyka – w tym celu należy skorzystać z edukacji w szkołach policealnych.

Kierunek informatyka w szkole policealnej

Aktualnie niemalże każda większa szkoła policealna ma w swojej ofercie kierunek informatyczny. Wynika to z bardzo dużego zainteresowania IT nie tylko wśród młodych osób, ale także tych dorosłych, które zakończyły już swoją ścieżkę edukacji.

Szkoły policealne dają możliwość uzyskania tytułu technika informatyka, czyli takiego samego tytułu, jaki jest nadawany po zakończeniu szkoły średniej w tym właśnie kierunku. Edukacja trwa jednak krócej i skoncentrowana jest właśnie na obszarze IT – zarówno od strony teorii, jak i praktyki.

Osobom zainteresowanym skorzystaniem z oferty edukacyjnej w tym zakresie, szkoły policealne dają dostęp do wielu kwalifikacji, między innymi:

  • administracja i eksploracja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych

  • administracja i eksploracja lokalnych sieci komputerowych

  • tworzenie i administrowanie stronami internetowymi

  • tworzenie i administrowanie bazami danych

  • tworzenie aplikacji

Jak zapisać się do szkoły policealnej w kierunku technik informatyk?

Aby zapisać się na kierunek technik informatyk w szkole policealnej, wystarczy tylko dostarczenie do szkoły odpowiednich dokumentów, w tym świadectwa ukończenia szkoły średniej. Aby rozpocząć edukację, nie trzeba mieć matury, dlatego jest to także korzystna propozycja dla osób, które nie podeszły do egzaminu dojrzałości lub go nie zaliczyły.

Osobom zainteresowanym kierunkiem technik informatyk Kraków – https://faber.edu.pl/kursy/kwalifikacyjne-kursy-zawodowe/technik-informatyk/ zapewnia dostęp do wielu szkół policealnych prowadzących edukację w tym właśnie zakresie. Aby wybrać odpowiednią ofertę, warto zapoznać się z programem zajęć oraz z opiniami na temat szkoły.