Świat nowych technologii pędzi i każdego dnia przynosi nam spektakularne nowości. Jeśli planujesz zakup nowego smartfona i zależy ci na wysokiej jakości w dobrej cenie, marka Xiaomi, która z rozmachem weszła na rynek, jest warta rozważenia. Dlaczego? Sprawdźmy.

Xiaomi – co kryje się pod tą nazwą?

Xiaomi to jedna z najpopularniejszych chińskich firm, która odniosła ogromny międzynarodowy sukces, a specjalizuje się w produkcji sprzętu telekomunikacyjnego, między innymi telefonów, routerów, telewizorów, dronów, tabletów, czy nawet… urządzeń do gotowania ryżu. Główna myśl, która towarzyszyła jej twórcom, była taka, że chcą stworzyć urządzenia o wysokiej jakości, które jednocześnie będą przystępne cenowo i każdy człowiek będzie mógł rozważyć ich zakup.

W dosłownym tłumaczeniu Xiaomi oznacza „mały ryż” (z chińskiego „Xiao” to mały; „Mi” tłumaczy się jako ryż). Niektórzy interpretują to tak, że twórcy marki chcieli w każdy możliwy sposób podkreślić to, że ich produkty są tworzone z myślą o wszystkich ludziach, bez względu chociażby na ograniczenia finansowe.

Gdzie kupować produkty Xiaomi?

Produkty marki Xiaomi można kupić w Internecie lub stacjonarnie w sieci autoryzowanych sklepów Xiaomi Mi Store, która w naszym kraju systematycznie się rozrasta. Jest także opcja zakupu w zagranicznych sklepach internetowych, a nawet za pośrednictwem strony producenta – jednak trzeba mieć na uwadze późniejsze warunki ewentualnego zwrotu, serwisowania i gwarancji.

Czy warto inwestować w „chiński” smartfon?

Wielu ekspertów i sami użytkownicy twierdzą, że zdecydowanie tak, ponieważ urządzenia tego producenta (w przeciwieństwie do tego, co sądzi się o technologiach rodem z Państwa Środka) są funkcjonalne, niedrogie i krótko pisząc: udane! Bardzo chwalą sobie oni stosunek ceny do jakości, design inspirowany produktami konkurencyjnego Apple’a, sprawnie działające aparaty, które robią zdjęcia bardzo dobrej jakości, spójną konstrukcję smartfonów oraz precyzyjne wykonanie, a także zadowalającą żywotność baterii.

Choć początkowo Xiaomi w swoich projektach wizualnych bardzo inspirował się realizacjami marki Apple, tak teraz chińskie smartfony coraz mocniej odznaczają się indywidualnym, ciekawym i unikalnym wzornictwem. Kolejnym argumentem, który przemawia za inwestycją w produkt tej marki jest to, że niemal wszystkie smartfony posiadają tzw. dualsim, który jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i umożliwia korzystanie z dwóch kart sim w jednym telefonie.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o produktach Xiaomi?

Recenzje produktów marki Xiaomi możesz znaleźć w sklepach internetowych z elektroniką, na forach internetowych i wielu stronach branżowych takich jak na przykład https://android.com.pl/. Możesz się tam także dowiedzieć o wszelkich nowościach produktowych, planowanych aktualizacjach systemów, promocjach i rzetelnych opiniach oraz testach konkretnych modeli smartfonów. A wszystko dzięki temu, że treści tworzą eksperci, którzy znakomicie znają się na rzeczy i są na bieżąco ze wszystkimi nowinkami – również tymi odnoszącymi się do chińskiego producenta elektroniki.