Basen stelażowy to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących do ogrodu trwałego i solidnego basenu dla całej rodziny. Warto zorientować się, co oferuje rynek, aby dokonać najlepszego wyboru.

Basen stelażowy – dlaczego warto?

 

Na basen stelażowy warto zdecydować się z paru powodów. Modele stelażowe są najbardziej stabilne i wytrzymałe ze wszystkich basenów ogrodowych. Zawdzięczają to konstrukcji, której bazę stanowi metalowy stelaż utrzymujący usztywnione ścianki w należytej pozycji. Z basenu stelażowego z powodzeniem może korzystać jednocześnie nawet kilkanaście osób – baseny te występują w różnych kształtach, rozmiarach i pojemnościach, niemniej wymagają sporo miejsca w ogrodzie. Ma to ten minus, że nie nadają się na małe działki. Nie są też tanie, ale z drugiej strony jest to inwestycja na wiele lat. Poza tym basenu stelażowego nie trzeba demontować na zimę – może zostać w ogrodzie pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zabezpieczony.

 

Basen stelażowy – na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Aby korzystać z basenu stelażowego przez długi czas, musi on odpowiadać wyśrubowanym kryteriom jakościowym. Z tego względu najbardziej opłaca się inwestować w markowe baseny ogrodowe. Intex to jedna ze sprawdzonych i cenionych marek słynąca z wysokiej klasy basenów ogrodowych, których szeroki wybór oferuje m.in. sklep S-MUMO. Basen powinien być wykonany z najlepszych gatunkowo materiałów i mieć nie tylko usztywnione ścianki, ale również wzmocnione dno. Należy się zastanowić, jaki rozmiar basenu spełni konkretne oczekiwania – w tym kontekście ważne jest to, kto będzie z niego korzystać i z jaką częstotliwością.

 

Basen stelażowy – niezbędne akcesoria

 

Zakup basenu stelażowego wiąże się z nabyciem niezbędnych akcesoriów pozwalających utrzymać go w należytym stanie i zadbać o czystość wody. Potrzebne będą przede wszystkim pompa i filtry do niej, a oprócz tego m.in. zestawy czyszczące i naprawcze, pokrywa czy drabinka ułatwiająca korzystanie z basenu. Dobrym pomysłem jest zakup zestawu, na który składa się basen plus rozmaite akcesoria.

 https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html