Klejenie listew to przysłowiowa „kropka nad i” w montażu podłogi. Po perfekcyjnym położeniu wykładziny wystarczy dobrze przykleić listwy i pozwolić inwestorowi na odbiór pomieszczenia. Czy na tym etapie coś może pójść źle?

Niestety, mimo że klejenie listew przypodłogowych zwykle nie jest dla wykonawcy bardzo obciążające fizycznie, to zadanie wymagające spokoju i precyzji. Niewłaściwie zamontowana listwa popsuje bowiem cały efekt.

Przy montażu cokołów posadzkarz musi być nie tylko doświadczonym fachowcem, ale i estetą. Bardzo często zdarza się tak, że montaż podłogi i listew następuje już po ostatnim malowaniu ścian. Oczywiście uczulamy inwestorów, że podczas montażu elementów podłogowych ściany mogą zostać przybrudzone i dlatego zaleca się ich ostateczne wykańczanie już po zakończeniu prac posadzkarskich. Jednak z praktyki doskonale wiemy, że nic tak nie cieszy inwestora, jak fakt, że po naszym wyjściu może praktycznie bezzwłocznie użytkować pomieszczenie. Tymczasem stosowane tradycyjnie kleje, zwłaszcza w mniej doświadczonych rękach, „lubią” pozostawić po sobie ślad. – Maciej Załęski, doradca techniczny firmy UZIN Polska

Rozwiązaniem tych kłopotów jest nowość w ofercie UZIN – dwustronnie klejąca taśma U-Tack do trwałego klejenia listew.

Szybszy, wygodniejszy i czysty montaż listew przypodłogowych

Dzięki zastosowaniu tego uniwersalnego rozwiązania listwy przykleimy nawet od 3 do 5 razy szybciej niż w przypadku użycia tradycyjnych klejów. Taśma UZIN U-Tack nie wymaga wstępnego odparowywania, nie ma również określonego czasu otwartego. Brak ścisłego reżimu technologicznego sprawia, że prace przebiegają spokojniej i umożliwiają większą precyzję.

Nie musimy się też martwić ewentualnymi zabrudzeniami. W zestawie z taśmą otrzymujemy bowiem papierową tarczę odporną na klej, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale również utrzyma miejsce pracy w czystości.

Do listew, pasków wykładzin, na każdym podłożu

UZIN U-Tack to rozwiązanie uniwersalne. Taśmę można stosować do miękkich listew i wklęsłych profili z PVC, listew przypodłogowych z twardym rdzeniem oraz listew aluminiowych. Znajdzie zastosowanie także do klejenia pasków z wykładzin tekstylnych ze wszystkimi typami spodów oraz wykładzin z PVC i linoleum.

Dużą zaletą taśmy jest możliwość stosowania na praktycznie każdym podłożu budowlanym, którego głębokość struktury nie przekracza 1,5 mm. Można więc używać jej na tynku, cegłach, betonie, zagruntowanym gipsie i masie szpachlowej, drewnie, ceramice, tworzywach sztucznych, metalu czy powłokach malarskich. Przy stosowaniu na tapetę należy odciąć fragment, w którym listwa będzie łączona ze ścianą.

Ekologiczne rozwiązanie

UZIN U-Tack wyróżnia także fakt, że w przeciwieństwie do kontaktowych klejów do listew, nie zawiera rozpuszczalników i charakteryzuje się bardzo niską emisyjnością.

Stosowanie taśmy jest zatem całkowicie bezpieczne dla wykonawców i sprzyja tworzeniu zdrowego klimatu w pomieszczeniach. Potwierdzają to certyfikat EMICODE EC 1 PLUS oraz znak „Niebieski Anioł” (Der Blaue Engel).

Parametry techniczne:

  • Opakowanie: karton
  • Długość rolki: 50 m
  • Szerokość rolki: 25 / 40 / 50 / 85 mm
  • Kolor: bezbarwny
  • Okres przechowywania: co najmniej 2 lata
  • Temperatura podłoża: co najmniej 15 st. Celsjusza
  • Ekologia: „Niebieski Anioł” wg RAL-UZ 113, EMICODE EC 1 PLUS