Wiele osób, kupując ekspres do biura popełnia szereg błędów. Sam zakup natomiast wydaję się łatwą i przyjemną czynnością. Z pewnością jest tak, gdy wiemy dokładnie, czego szukamy. Nie warto inwestować w urządzenie, które ma duży wybór funkcji, z których nawet nie skorzystamy. Warto zatem postawić na przemyślane zakupy. Jakie błędy popełniamy, kupując ekspres do biura? Wskazówki te sprawdzą się również podczas wyboru urządzenia do użytku domowego.

Wydajność a ilość osób korzystających z ekspresu

Ekspres do biura powinien być dopasowany do możliwości użytkowania. Co to oznacza? Warto zorientować się, kto tak naprawdę w firmie będzie z niego korzystać. Wówczas wtedy można decydować się na wybór ekspresu o konkretnych funkcjach. Gdy mała liczba osób będzie go używać, nie będziemy potrzebować urządzenia, które przygotuje dwie filiżanki kawy jednocześnie. Z drugiej strony, gdy ekspres nastawiony jest na dużą ilość przyrządzanych napojów dziennie, a nie ma takich możliwości, to nie będzie sprawnie pracować. Dlatego wydajność warto dopasować do ilości osób korzystających z ekspresu. Duże urządzenie z wieloma funkcjami, które praktycznie nie są wykorzystywane nie sprawdzi się. W mniejszych biurach stawiaj na funkcjonalność i prostotę. W przypadku większej ilości osób, które będą używać ekspresu jego wydajność oraz dodatkowe funkcje będą przydatne.

Niedopasowanie urządzenia do potrzeb użytkowania

Ekspres powinien być nastawiony na wszystkie potrzeby osób, które będą z niego korzystać. Dla jednych ważnymi kryteriami jest wygoda, szybkość obsługi, a dla drugich szeroki wybór rodzajów kawy. Warto dostosować każdy z tych aspektów do danej osoby. Zatem potrzeba urządzenia, które sprosta tym oczekiwaniom. Wiele z tych opcji spełnia ciśnieniowy ekspres (najczęściej automatyczny), który jest uniwersalnym urządzeniem. Będzie on wówczas w stanie przyrządzić każdy rodzaj kawy. Od espresso po wszystkie mleczne napoje na jego bazie, np. latte czy cappuccino. Dlatego najlepiej sprawdzi się ekspres, który będzie w stanie przyrządzić wiele kaw, ponieważ praktycznie każdy pije inny jej rodzaj. Urządzenie ciśnieniowe automatyczne będzie mogło mieć swoje wykorzystanie w większych biurach z dużą ilością osób. Z kolei ekspres na kapsułki to rozwiązanie wśród mniejszych biur.

Droższy ekspres to lepsza jakość

To jeden z najczęściej popełnianych błędów podczas zakupu ekspresu do biura lub domu. Musimy pamiętać, że cena nigdy nie ma nic wspólnego z jakością. Jest uzależniona od typu i rodzaju urządzenia oraz najczęściej ilości dostępnych funkcji. Z kolei zbyt tańsze ekspresy mogą wiązać się z wysokimi kosztami użytkowania. Dzieje się tak w przypadku wspomnianych ekspresów na kapsułki. Duża ilość przyrządzanych kaw dziennie łączy się z rosnącym zakupem kapsułek (cena uzależniona od danego producenta). Jednak, gdy zdecydujemy się na ekspres ciśnieniowy lub kolbowy nie musimy obawiać się, że tylko droższe urządzenia będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Wiele sklepów, szczególnie online oferuje ekspresy do biura w korzystnych cenach dla klientów. Niekiedy również możemy liczyć się z dodatkowymi gratisami, np. w postaci opakowań kawy lub przedłużonym okresem gwarancyjnym.

źródło zdjęcia: freepik.com