„Rob to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”. Większość z nas spotkała się z tą złotą myślą, lecz w przypadku florystyki, ma ona szczególne znaczenie. Kwiaty od początku istnienia ludzkości odgrywały w życiu człowieka szczególną rolę. Umilają nam codzienność, pozwalają wyrażać uczucia wobec obdarowanej osoby oraz nadają szczególnego klimatu w ważnych uroczystościach. Z usług kwiaciarni korzystamy biorąc udział w szczególnych dla nas wydarzeniach, takich jak: wesela, komunie, ale i pogrzeby. Właściwie dobrana wiązanka kwiatowa umożliwia okazanie szacunku wobec osoby, dla której jest przeznaczona.

Trudny początek

Rozpoczynając własną działalność w tej branży, nie można liczyć na to, że zamiłowanie do roślin wystarczy. Na taki krok decydują się osoby ze sporym doświadczeniem oraz gronem zadowolonych klientów, którzy chętnie podążą za profesjonalistą. Mając taką bazę i dobrego księgowego, łatwiej jest zapanować nad wydatkami towarzyszącymi każdej raczkującej firmie.

Pozytywny wizerunek

Obecnie, klienci chętnie wyrażają swoje opinie w sieci. Na wielu stronach znaleźć można listy i rankingi najlepszych usługodawców, a jednym z nich jest plebiscyt „Orły Florystyki”. Aby dostać się na listę najlepszych, wystarczy troska o klienta oraz wymagana ilość ocen konsumentów zamieszczanych przez cały rok w sieci. Nie ma możliwości manipulacji wynikami, a udział jest bezpłatny.

Jak działa plebiscyt?

Każdego roku, przeprowadzane jest badanie ocen użytkowników, uzyskanych na przeróżnych portalach. Do zestawienia brane są pod uwagę wszystkie opinie wyrażone punktowo, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Kwiaciarnia w Białymstoku nie będzie musiała konkurować z firmą z Warszawy. Uwzględniane są wyniki w konkretnym mieście lub powiecie.

Po zebraniu danych przy pomocy autorskiego oprogramowania, punkty podstawiane są do odpowiedniego wzoru, który opublikowany został na stronie plebiscytu. Laureatami zostają firmy, które uzyskały wynik nie mniejszy, niż 8/10 punktów.

Co zyskuje firma?

Nie tylko pracownie o ugruntowanej pozycji na rynku znajdą się w rankingu. Rozwijające się firmy, ale docenione przez konsumentów mogą umocnić swój wizerunek. Kiedy kwiaciarnia uzyska dobry wynik, znajdzie się na liście laureatów zamieszczonej na stronie rankingu, gdzie opublikowane zostaną także dane kontaktowe firmy oraz link do strony internetowej. To oczywiście przekłada się na zwiększone zainteresowanie marką, a co za tym idzie – zwiększenie sprzedaży. Orły to plebiscyt wyróżniający firmy z pasją

Terminem florystyki określa się przede wszystkim sztukę tworzenia kompozycji kwiatowych. Pracownie florystyczne do niedawna nazywane były zamiennie kwiaciarniami, lecz w przeciwieństwie do kwiaciarza, florysta musi nieustannie wykazywać się kreatywnością, jego praca wynika z pasji i miłości do kwiatów, a to już otwarta droga do sukcesu.