Internet to studnia bez dna. Co byśmy nie wrzucili, to do niej wpadnie niekiedy nawet bez echa. Sęk w tym, że potem szanse na wyłowienie tego co zostało wrzucone nie są specjalnie duże. Dlatego tak istotne jest to, aby własną stronę, którą chcesz wrzucić do tej studni przygotować na tyle atrakcyjnie, żeby Twoi Klienci mogli ją dostrzec i odłowić. Jednak co zrobić żeby tak się stało? Przyjrzyjmy się w tym artykule jednej z dróg, którą możesz podążyć.

Kto mi to zrobi?

No własnie, kto? To podstawowe pytanie, które z pewnością sobie zadajesz. Kto zrobi Twoją stronę dokładnie tak jak tego oczekujesz. Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. To Ty sam! Ale zaraz, zaraz… przecież ja się kompletnie na tym nie znam.

To nie problem. Owszem lat temu X tego typu zadanie bezwzględnie trzeba było zlecać specjalistom i płacić za to górę pieniędzy. Jednak te czasy to przeszłość. Dziś bez większego trudu, nawet jeśli nie jesteś programistą możesz stworzyć coś niesamowitego. Trzeba tylko wiedzieć jak.

Pomyśl, kto jeśli nie Ty poświęci Twojej stronie najwięcej uwagi i dbałości o detale? Agencja? Freelancer? Nie, oni mają określone ramy działania, robią swoje i koniec. Chcesz więcej, to płać więcej. Brutalne, ale prawdziwe.

W sytuacji gdy podejmujesz wyzwanie samodzielnej budowy strony dla swojej firmy, to od początku do końca masz pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami jej funkcjonowania. Co istotne finalnie znasz jej każdy zakamarek i jesteś w stanie o wiele efektywniej zarządzać jej rozwojem. Przecież Twoja firma cały czas się zmienia i ewoluuje. W ślad za tym strona powinna dotrzymywać jej kroku. Mając opanowane procesy związane z jej budową i modyfikacją jesteś w stanie bez ponoszenia dodatkowych kosztów wdrażać nowe pomysły, realizować strategie marketingowe i wiele więcej.

Jak zrobić pierwszy krok?

Wybierz prosty, ale jednocześnie niezwykle elastyczny system CMS. Tu na pierwszy plan wysuwa się od razu WordPress, na bazie którego działa już ponad 33% witryn w sieci. Ta olbrzymia popularność wynika w prostej linii z wygody pracy i niesamowitej skalowalności tego środowiska. W praktyce możesz uruchomić dowolny rodzaj strony jaki przyjdzie Ci do głowy.

Pierwszy krok to bez wątpienia edukacja. Musisz poznać to narzędzie na tyle dobrze aby czuć się pewnie i sprawnie zarządzać zarówno obszarem wizualnym jak i zawartością. W tym pomogą Ci niezmierzone zasoby dostępne w sieci, wśród nich wyjątkowy Kurs WordPress dostępny na Jak Zrobić Stronę. To blog oferujący wszystko co niezbędne do stworzenia strony na bazie tego systemu. Od bogatej biblioteki artykułów, po filmy, a nawet usługi hostingowe. Jedyne takie miejsce w naszej rodzimej części Sieci.

Dzięki tym materiałom jesteś w stanie opanować tylko z pozoru zawiłe zagadnienia w dużo krótszym czasie. W efekcie także Twoja strona będzie o wiele bardziej atrakcyjna, a wykorzystanie wiedzy z zakresu marketingu internetowego, umożliwi Ci wyjście ze studni na światło dzienne.

Dlaczego ta droga jest lepsza?

Przede wszystkim zdobywasz niezwykle cenną wiedzę, która zaowocuje w przyszłości. Staniesz się niezależny. Po drugie możesz zaoszczędzić pieniądze, które w innym razie wydałbyś na opłacenie agencji czy freelancera. Środki w ten sposób zaoszczędzone możesz przeznaczyć na działania marketingowe, bo te są niezwykle istotne na dalszym etapie rozwoju. W końcu to Ty decydujesz o wszystkim i masz pełną swobodę rozwoju dokładnie wtedy kiedy chcesz i gdziekolwiek jesteś.