Kupując drukarkę do biura lub mieszkania, zwracamy uwagę nie tylko na cenę samego urządzenia, ale także potencjalne koszty eksploatacji. Jeśli rozważasz zakup drukarki Xerox z serii Phaser lub WorkCentre, zapoznaj się wcześniej z danymi technicznymi i zobacz, jak możesz zaoszczędzić na użytkowaniu.

Drukarki laserowe Xerox Phaser do małego biura i do domu

Urządzenia z serii Phaser są rekomendowane przez samą firmę Xerox jako urządzenia odpowiednie dla klientów indywidualnych oraz niewielkich zespołów roboczych. Do wyboru są zarówno drukarki monochromatyczne, jak i kolorowe – wszystkie wykorzystują technologię druku laserowego, która obecnie uważana jest za najbardziej wydajną i szybką metodę drukowania. W przypadku produktów firmy Phaser prędkość może być różna, bo w zależności od modelu sięga od 10 do 62 str./min. Jest to parametr, na który zwraca się dużą uwagę w przedsiębiorstwach. Kiedy liczy się czas i wysoka jakość, zaawansowana drukarka Phaser 7800 lub Phaser 4622 będą działały bez zarzutu. W mieszkaniu prywatnym wystarczy natomiast jeden z bardziej podstawowych modeli, na przykład Phaser 6020. Trzeba dodać, że drukarki z tej serii mają wygodne, kompaktowe wymiary, co pozwala umieścić je w dowolnym miejscu w biurze lub na biurku w domu.

Wielofunkcyjne drukarki Xerox WorkCentre do większego biura

Jeśli jednak praktyczne urządzenia z serii Phaser nie zaspokajają twoich oczekiwań, możesz zdecydować się na zakup drukarki Xerox WorkCentre. Jest to sprzęt klasy biznes zaprojektowany specjalnie z myślą o przedsiębiorcach, właścicielach dużych firm i wieloosobowych zespołach roboczych. Produkty sygnowane marką Xerox WorkCentre łączą w sobie niezawodność i liczne opcje usprawniające pracę w biurze. Oprócz szybkiego druku wysokiej jakości posiadają także funkcje skanowania, kopiowania, wysyłania faksu, a nawet wiadomości e-mail. Duża pojemność papieru umożliwia długotrwałe korzystanie z drukarki przez wielu użytkowników – przykładowo model WorkCentre 3655i standardowo mieści 700 arkuszy i posiada opcję zwiększenia tej liczby do 2350 arkuszy. Zarówno gabaryty, jak i koszty takiej drukarki są większe niż w przypadku serii Phaser, ale też technologia urządzeń WorkCentre pozwala na więcej.

Eksploatacja drukarki Xerox Phaser lub WorkCentre – ile to kosztuje?

Wszystkie drukarki Xerox obsługują powszechnie używane formaty papieru o przeciętnej gramaturze, dlatego nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z regularnym uzupełnianiem arkuszy. Także konserwacja sprzętu, o ile nie przydarzą się żadne poważniejsze usterki, nie jest trudna. Modele Phaser oraz WorkCentre opierają się na znanych technologiach, tak więc w każdym specjalistycznym sklepie znajdziemy stosowne środki czyszczące i akcesoria w przystępnych cenach. Największy wpływ na koszty eksploatacji drukarki ma konieczność zakupu nowego tonera. Wielu użytkowników sądzi, że oryginalne tonery do urządzeń firmy Xerox są nieadekwatnie drogie. Nie jesteśmy jednak skazani na zamawianie materiałów eksploatacyjnych u producenta – na rynku działa wielu dystrybutorów oferujących tonery alternatywne. Wbrew temu, co zwykło się uważać, zamienniki bardzo dobrze spełniają swoją rolę i nie powodują obniżenia wydajności drukarki. Przykładowo pod linkiem https://www.profibiuro.pl/toner-jw-x3052n-czarny-do-drukarek-xerox-zamiennik-xerox-106r02778-3k-p-26414.html znajdziesz produkt całkowicie kompatybilny z drukarkami Phaser oraz WorkCentre. Stosowanie tonerów alternatywnych pozwala znacząco obniżyć koszty użytkowania.