Zakup laptopa powinien być przemyślaną decyzją. Wielu ludzi wciąż wybiera market z elektroniką użytkową, ale to niejedyne rozwiązanie. Coraz większą popularnością cieszą się także urządzenia z drugiej ręki oraz poleasingowy sprzęt komputerowy. Na czym polega różnica? Zobacz nasze porównanie.

Nowy laptop z marketu elektronicznego

Skorzystanie z oferty sklepu z RTV i AGD wydaje się o tyle rozsądne, że w ten sposób nabędziemy fabrycznie nowy produkt i zazwyczaj znajdziemy też dokładnie taki model, jaki nas interesuje. W marketach elektronicznych asortyment jest bardzo różnorodny i można wybrać komputer na miarę swoich finansów. Niestety, za naprawdę dobrego i nowoczesnego laptopa trzeba zapłacić trochę więcej, a niektóre ceny znacznie przekraczają nasz budżet. Czy to oznacza, że profesjonalny sprzęt z górnej półki jest poza twoim zasięgiem? Niekoniecznie. Na szczęście istnieją jeszcze inne możliwości, na przykład urządzenia poleasingowe.

Co to jest komputerowy sprzęt poleasingowy?

Obok konkurujących ze sobą producentów sprzętu IT i czołowych sprzedawców z branży elektronicznej, rozwija się także rynek urządzeń i akcesoriów używanych. Do nich zaliczają się również komputery stacjonarne i laptopy poleasingowe. Są to produkty, które kiedyś służyły jako przedmioty leasingu, czyli pewnego rodzaju wypożyczenia. Leasingobiorca korzystał z nich przez jakiś czas na zasadach określonych przez leasingodawcę – po zakończonej umowie sprzęt wrócił do właściciela, a ten wystawił go na sprzedaż. Handel urządzeniami poleasingowymi to powszechna praktyka w tej dziedzinie, dlatego w sieci nie brakuje podobnych ofert. Pytanie tylko, czy kupno laptopa poleasingowego to korzystna inwestycja?

Laptop poleasingowy vs nowy sprzęt z marketu

Niektórzy niesłusznie uważają, że sprzęt poleasingowy częściej bywa wysłużony, przestarzały lub uszkodzony. Nic bardziej mylnego – komputery pochodzące z leasingu charakteryzują się bardzo niskim stopniem zużycia, zwykle są to także nowsze modele renomowanych marek takich jak DELL, Lenovo, HP, IBM i wiele innych. Poza tym laptopy poleasingowe to innowacyjne, funkcjonalne urządzenia klasy biznes. „W poprzednim życiu” korzystali z nich przedsiębiorcy, biznesmeni i pracownicy biurowi. Ponieważ leasingobiorcę obowiązuje umowa prawna, musi on odpowiednio dbać o leasingowany przedmiot, dlatego komputery przeważnie pozostają w prawie nienaruszonym stanie. W efekcie produkt taki jest równie sprawny i przydatny jak fabrycznie nowy sprzęt z marketu elektronicznego. Jedyną zauważalną różnicę stanowi cena – laptop poleasingowy to oficjalnie urządzenie z drugiej ręki, a więc jego koszt jest znacznie niższy. Wybierając to rozwiązanie, możesz kupić komputer najnowszej technologii taniej nawet do 70 procent! Dla wielu osób tak mocny argument przesądza sprawę.

Podsumowując, zakup laptopa w sklepie z elektroniką użytkową jest na pewno bezpiecznym i sprawdzonym sposobem. Jeśli nie zwracasz dużej uwagi na wydatki albo wystarczy ci sprzęt średniej jakości, oferta marketu powinna cię zadowolić. Warto jednak zorientować się, co proponują sprzedawcy urządzeń poleasingowych, zwłaszcza jeżeli chcesz kupić zaawansowany i wydajny komputer do biura. Skorzystali na tym już inni przedsiębiorcy, skorzystaj i ty!