Zakup ekspresu do kawy – podpowiadamy, jaki wybrać, aby cieszyć się jakością urządzenia

Kupując ekspres do kawy, inwestujemy w urządzenie, które powinno posłużyć wiele lat. Dlatego nie należy podejmować decyzji szybko, a odpowiednio zastanowić się, jaki dokładnie sprzęt nas interesuje. Musimy przemyśleć nie tylko kwestię ceny, wyglądu, czy funkcji danego ekspresu. Warto zwrócić uwagę na jego wydajność oraz użytkowanie. W poniższym artykule przygotowaliśmy kilka pytań, które pomogą nam wybrać idealny ekspres do kawy.

Ile kaw pijemy w ciągu dnia?

W wyborze odpowiedniego ekspresu pomoże nam ustalenie, ile filiżanek kawy pijemy dziennie. Przy dwóch lub trzech napojach zdecydowanie lepiej sprawdzi ekspres na kapsułki. Gdy jednak ilość wypijanej kawy w ciągu dnia jest większa, to możemy postawić na urządzenie ciśnieniowe automatyczne. W przypadku użytku ekspresu do biura lub firmy także ten model sprawdzi się najlepiej. Automatyczny ekspres nie tylko przyrządzi kawę szybko, ale i sprawi, że będzie ona aromatyczna i smaczna.

Jaką kawę najczęściej przygotowujemy?

Gdy mowa o automatycznych ekspresach jest on w stanie przyrządzić każdy rodzaj kawy – od espresso po latte. Wówczas musimy pomyśleć nad urządzeniem z dyszą spieniającą lub systemem spieniania mleka. Jednak miłośnicy czarnej, mocnej kawy również mogą skorzystać z tego modelu ekspresu lub zaopatrzyć się w ekspres kolbowy oraz przelewowy.

Czy jakość i smak kawy są kluczowe?

Każdy z pewnością, pijąc aromatyczną kawę, chciałby, aby była ona jak bardziej smaczna i pełna wyrazistych walorów. Nie trzeba idealnie przyrządzać danego napoju, aby sprawić, że kawa stanie się po prostu dobra. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobre jakościowo ziarna lub bezpośrednio kawę mieloną. Warto wybrać ekspres do kawy z młynkiem, np. stalowym lub żarnowym, aby móc cieszyć się smakiem i aromatem. Znajdziemy wbudowany młynek w urządzeniu ciśnieniowym automatycznym, a więc nie musimy sami mielić ziaren. Zastanówmy się również, ile możemy poświęcić czasu na przygotowanie napoju. Ekspres na kapsułki oraz automatyczny są zdecydowanie najszybsze.

Jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup ekspresu?

Warto wziąć pod uwagę fakt, że zakup dobrego ekspresu do kawy to inwestycja na wiele lat. Nie musimy zatem martwić się tym, że czeka nas niedługo zakup kolejnego urządzenia. Pamiętajmy, że wiele ekspresów możemy znaleźć w dużo korzystniejszej cenie w sklepach internetowych, gdzie jakość urządzeń jest na wysokim poziomie. W dodatku zyskujemy także wiele gratisowych produktów, np. opakowania kawy, akcesoria lub dodatkowe okresy gwarancyjne.

źródło zdjęcia: freepik.com