W trakcie uprawiania sportu, na przykład biegania czy treningu siłowego, tym co może zapewnić prawdziwą wygodę i pełen komfort w wykonywaniu wszystkich czynności, jest bielizna termoaktywna. Posiada ona bowiem korzystne dla sportowca właściwości.

Bielizna termoaktywna – krótka charakterystyka

Ten rodzaj ubrań przygotowywany jest z dzianin syntetycznych, które mają specjalistyczną budowę: zarówno włókien, jak i samego materiału. W związku z tym, tego rodzaju bielizna ma zdolność do oddalania ze skóry wilgoci i potu, pozostawiając ją suchą – nawet podczas dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego. Oczywiście taka sytuacja jest pożądana przez wszystkich sportowców, bo ewentualna wilgoć na ciele powoduje znaczne utraty ciepła. Nie jest to ani przyjemne, ani pożądane ze względów zdrowotnych. To, że termoaktywna bielizna jest w stanie odprowadzać pot, jest możliwe dzięki temu, że jest ona elastyczna, dobrze przylega do skóry i jednocześnie posiada rozwiniętą strukturę zewnętrzną, która wchłania wilgoć wolniej niż jest ona odparowywana. Stąd też, pot odprowadzony do warstwy zewnętrznej bielizny nie pozostaje na skórze zbyt długo. Wszystko to zapobiega wychłodzeniu się skóry.

Co jeszcze zapewnia noszenie termoaktywnej bielizny?

Bardzo ważne jest to, że syntetyczny materiał takiej bielizny pochłania nawet kilkanaście razy więcej wilgoci, niż na przykład bielizna wykonana z bawełny. Używając więc tej pierwszej, sportowiec nie odczuwa nieprzyjemnego chłodu oraz nie naraża swojego organizmu na wyziębienie. Istotne jest także to, by znać różnicę między bielizną termoaktywną a termiczną. Bielizna termiczna ma bowiem za zadanie wytworzyć jedynie izolację cieplną, ale nie odprowadza wilgoci. Dlatego też nie jest dobrą opcją dla osób aktywnie uprawiających sport. To bielizna termoaktywna zajmie się zaś jednocześnie: izolacją termiczną, umożliwieniem skórze oddychania, a także zapewnieniem sportowcowi swobody ruchów. Jej dużą zaletą jest także to, że nie posiada ona szwów, a więc ochrania skórę przed otarciami.

Najlepszą bieliznę termoaktywną znajdziesz pod adresem: https://www.zielonysklep.pl/332-bielizna-i-skarpety