Podczas urządzania domu, czy remontu zastanawiamy się nad rodzajem ogrzewania. Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór sposobów ogrzewania. Nie mniej ważnym wyborem jest wybór grzejników, to one oddają Nam ciepło w chłodne wieczory. Chcemy, aby były nie tylko wydajne, ale też zwracamy co raz większą uwagę na estetykę wykonania. Do wyboru mamy różne materiały, wzory i wielkości w zależności od stylu w jakim mamy urządzone pomieszczenie. Najczęściej grzejniki pokojowe różnią się od grzejników łazienkowych.

Grzejniki pokojowe przeznaczone do sypialni, salonu lub pokoju dziecięcego.

Grzejniki pokojowe często różnią się od pozostałych ze względu na miejsce w którym się znajdują. Nie są narażone na działanie wilgoci jak w przypadku grzejników znajdujących się w łazience. Grzejniki łazienkowe są zazwyczaj mocniejsze i różnią się konstrukcją ze względu na aspekt praktyczny ich zastosowania. Wybierając moc i rozmiar grzejnika warto poradzić się fachowca, aby koszt ogrzewania i temperatura w domu były jak najbardziej optymalne tzn. nie możemy wybrać za mało grzejników i ustawiać piec na wyższą temperaturę ponieważ takie działanie będzie nieekonomiczne, a rachunek za ogrzewanie lub ilość przetworzonego paliwa może okazać się dużo większa niż zakładaliśmy. Warto poradzić się eksperta, który ustali wielkość grzejników pokojowych, moc ,ilość, rozmieszczenie  uzależnione od powierzchni mieszkania, rodzaj przegród (ściany, okna), klimat.

Grzejnik ma nie tylko grzać!

Wybierając grzejniki pokojowe czy też łazienkowe ważnym aspektem są jego parametry – tak, jednak zdecydowana większość stawia znak równości pomiędzy parametrami, a wyglądem. W dobie dzisiejszej mody i estetyki często stawiamy na co raz bardziej odważne projekty jakie oferują Nam producenci. Pozwalają Nam przy zachowaniu tych samych parametrów wybierać pomiędzy szeroką ofertą barw. Białe grzejniki żeberkowe odchodzą do lamusa, a zastępują  je odważne projekty w nietuzinkowych i co raz bardziej wyszukanych barwach. Jednak nie tylko kolor gra kluczową rolę. Wybierając grzejniki pokojowe możemy mieszać tak samo w kształtach jak i barwach. Możemy z łatwością montować grzejniki panelowe, żeberkowe, pionowe w kolorach nawet w kolorach tęczy co szczególnie spodoba się Naszym najmniejszym klientom.  

Grzejnik zamiast obrazu…

Rozróżniając poszczególne formy grzejników nie trudno natrafić na grzejniki pokojowe zamontowane w lustrach, a nawet jako elementy dekoracyjne na ścianie. Są to tzw. grzejniki dekoracyjne, które pojawiają się co raz częściej w pomieszczeniach. Ich nietuzinkowe kształty zapewniają unikalny design – trzeba jednak brać pod uwagę w jakim stylu mamy urządzone pomieszczenie, ponieważ wybór grzejnika dekoracyjnego do pomieszczenia w stylu retro to bardzo odważne posunięcie, które może skończyć się tragedią… Często projekty kaloryferów w niecodziennych kształtach umiejscowione są  w bardzo nowoczesnych wnętrzach, gdzie nie wiemy do końca czy to element dekoracji, czy jest głębszy sens w tym co jest na ścianie. Jedno jest pewne – reakcja Naszych gości, którzy chcą podziwiać dany element, gdzie jednocześnie odkrywają, że to grzejnik to reakcja niecodzienna i bardzo ich zaskakująca.